Nový Spark
venku od 1. prosince
Historický film od SABATON promítne přes sto muzeí, včetně čtyř českých

Historický film od SABATON promítne přes sto muzeí, včetně čtyř českých

Do zahájení muzejního projektu SABATON „History Rocks“ zbývá jen něco málo přes měsíc. Zapojených je už více než sto muzeí z dvaceti sedmi zemí a seznam se stále rozrůstá. V Česku se promítání filmu „The War To End All Wars – The Movie“ účastní čtyři muzea.

SABATON na Sparkshopu

Projekt švédských metalových dějepravců byl odhalen 12. června 2023. Jeho posláním je zvýšit návštěvnost muzeí po celém světě. Dalším cílem projektu je znovu upozornit na první světovou válku a její následky pro lidstvo. Manažer kapely a baskytarista Pär Sundström k tomu říká: „Chtěli jsme vytvořit něco, co přiměje naše fanoušky navštěvovat jejich místní muzea, a já jsem teď nesmírně šťastný, když vidím, že to funguje. Jsme vděční každému, kdo nám navrhl muzeum pomocí našeho formuláře. Muzea stále vyzýváme, aby nás kontaktovala, pokud se chtějí zúčastnit.“

Světová premiéra filmu „The War To End All Wars – The Movie“ se bude konat mezi 4. a 19. listopadem 2023 - ve dvou týdnech kolem 105. výročí Dne příměří. Muzea po celém světě se připravují na předvedení tohoto filmu svým vlastním způsobem – některá se rozhodla pro jednotlivou projekci, další budou promítat více filmů a dokumentů, jiná budou svá promítání kombinovat s výstavami a událostmi souvisejícími s první světovou válkou. Krása tohoto projektu spočívá v tom, že účastníci mají tvůrčí svobodu formovat svou akci jakýmkoli způsobem, který považují za vhodný, a veškeré příjmy z prodeje vstupenek jdou přímo do muzea, které promítání pořádá.

V České republice se projektu účastní tato muzea:
Military Muzeum Generála Sergěje Jana Ingra v obci Vlkoš
Muzeum a vzdělávací centrum Československých legií v Praze
Patton Memorial Plzeň
Vojenské muzeum Chuchelná

SABATON vytvořili hudební animovaný film ve spolupráci se studiem Yarnhub, které se zaměřuje na historický obsah. Snímek je dlouhý 67 minut a vypráví příběhy z první světové války, které kapela zpracovala na posledním albu „The War To End All Wars“.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
30.11. MYSTHIRMING, DARVAZA, HELLERUIN, WRANG
01.12. SKINDRED
01.12. HARLEJ
02.12. THE SUBWAYS
02.12. WINTER MASTERS OF ROCK
02.12. HARLEJ
03.12. A.A. WILLIAMS, KALANDRA, LYS MORKE
04.12. HARLEJ
05.12. FEAR FACTORY, BUTCHER BABIES, IGNEA, GHOSTS OF ATLANTIS
06.12. THE ABBEY
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace