Nový Spark
venku od 2. května
ICED EARTH se po roce probrali na sociálních sítích

ICED EARTH se po roce probrali na sociálních sítích

Téměř po roce se k aktivitě probudily sociální sítě ICED EARTH. Poprvé od 6. ledna, kdy se kapelník Jon Schaffer zúčastnil nepokojů u amerického Kapitolu, do kterého spolu s dalšími protestujícími příznivci tehdy dosluhujícího prezidenta Donalda Trumpa pronikl. A také jen krátce poté, co generální prokurátor Karl Racine hromadně zažaloval protestující s nárokem na milionové sumy, které muselo město na ochranu Kapitolu vynaložit. „Škody jsou značné a jestli má jejich náhrada přivést účastníky těchto akcí k bankrotu nebo jinak finančně ohrozit, tak budiž,“ uvedl nekompromisně Racine pro deník The Washington Post.

Schaffer se krátce po lednových událostech přihlásil na policii a s vyšetřovateli začal spolupracovat. V úředních dokumentech je zmiňován jako „zakládající a doživotní“ člen Oath Keepers, protivládní pravicové milice, jež o sobě tvrdí, že brání Ústavu, některými odborníky na domácí terorismus je však považávna za extremistickou a radikální. Přiznal se sice jen ke dvěma prohřeškům, a to maření oficiálního jednání Kongresu a ozbrojené vniknutí do Kapitolu, i za ty mu však hrozí 20, respektive 10 let odnětí svobody.

Svým jednáním proti sobě navíc poštval mimo jiné řadu kolegů z branže. ICED EARTH se zřeklo vydavatelství, kapelu opustili tři její členové a pochopení pro Schaffera neměl ani Hansi Kürsch, který s ním v předchozím roce vydal třetí počin projektu DEMONS & WIZARDS.

Kdo by však čekal, že Schaffer fanouškům po téměř roce sdělí nějakou zásadnější informaci, týkající se ať už jeho trestního stíhání nebo nové muziky, ten bude nejspíš zklamaný. Na oficiální Instagramu ICED EARTH se objevil jen banner reklamující oficiální kapelní merchandise. Navíc, s vypnutou možností přidání komentářů…

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
21.05. EXHORDER
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace