Nový Spark
venku od 1. prosince
ICED EARTH se po roce probrali na sociálních sítích

ICED EARTH se po roce probrali na sociálních sítích

Téměř po roce se k aktivitě probudily sociální sítě ICED EARTH. Poprvé od 6. ledna, kdy se kapelník Jon Schaffer zúčastnil nepokojů u amerického Kapitolu, do kterého spolu s dalšími protestujícími příznivci tehdy dosluhujícího prezidenta Donalda Trumpa pronikl. A také jen krátce poté, co generální prokurátor Karl Racine hromadně zažaloval protestující s nárokem na milionové sumy, které muselo město na ochranu Kapitolu vynaložit. „Škody jsou značné a jestli má jejich náhrada přivést účastníky těchto akcí k bankrotu nebo jinak finančně ohrozit, tak budiž,“ uvedl nekompromisně Racine pro deník The Washington Post.

Schaffer se krátce po lednových událostech přihlásil na policii a s vyšetřovateli začal spolupracovat. V úředních dokumentech je zmiňován jako „zakládající a doživotní“ člen Oath Keepers, protivládní pravicové milice, jež o sobě tvrdí, že brání Ústavu, některými odborníky na domácí terorismus je však považávna za extremistickou a radikální. Přiznal se sice jen ke dvěma prohřeškům, a to maření oficiálního jednání Kongresu a ozbrojené vniknutí do Kapitolu, i za ty mu však hrozí 20, respektive 10 let odnětí svobody.

Svým jednáním proti sobě navíc poštval mimo jiné řadu kolegů z branže. ICED EARTH se zřeklo vydavatelství, kapelu opustili tři její členové a pochopení pro Schaffera neměl ani Hansi Kürsch, který s ním v předchozím roce vydal třetí počin projektu DEMONS & WIZARDS.

Kdo by však čekal, že Schaffer fanouškům po téměř roce sdělí nějakou zásadnější informaci, týkající se ať už jeho trestního stíhání nebo nové muziky, ten bude nejspíš zklamaný. Na oficiální Instagramu ICED EARTH se objevil jen banner reklamující oficiální kapelní merchandise. Navíc, s vypnutou možností přidání komentářů…

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
01.12. SKINDRED
01.12. HARLEJ
02.12. THE SUBWAYS
02.12. WINTER MASTERS OF ROCK
02.12. HARLEJ
03.12. A.A. WILLIAMS, KALANDRA, LYS MORKE
04.12. HARLEJ
05.12. FEAR FACTORY, BUTCHER BABIES, IGNEA, GHOSTS OF ATLANTIS
06.12. THE ABBEY
07.12. MALEVOLENCE, SYLOSIS, GUILT TRIP, JUSTICE FOR THE DAMNED
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace