Nový Spark
venku od 2. května

ICED EARTH, WARBRINGER, ELM STREET - 8.2.2014, Zlín, Masters of Rock Café

Dva hudebně nabité večery zažilo zlínské Masters of Rock Café. Po U.D.O. přitáhli na Valašsko Američané ICED EARTH, kteří zažívají mimořádně úspěšné roky. Na současné turné si vzali novou australskou krev v podobě čtveřice ELM STREET a už osvědčenou thrashovou skvadronu WARBRINGER.

ELM STREET jsou zatím poměrně neznámí, na svém kontě mají pouze jednu velkou desku „Barbed Wire Metal“, ale jejich podání klasického heavy metalu podpořené v některých skladbách až thrashovou aurou fungovalo dobře nejen na zmíněném albu, ale i živě. A netřeba dodávat, že koncert v jejich podání měl ještě větší grády, když navíc Australané mezi sadou úvodních skladeb nedělali žádné přestávky. Až jsem si říkal, že by při o něco rychlejším tempu stihli přehrát svůj debut skoro celý. Výborná záležitost a velká naděje do budoucna.

Skutečný var postihl kotel s WARBRINGER. Ti sice na posledním albu „IV: Empires Collapse“ částečně zaexperimentovali, ale koncert vyzněl prakticky old school thrashově. WARBRINGER jsou typickou ukázkou toho, že thrash metal není nějaká neuspořádaná mlátička. Muzikanti musí být špičkou ve svém oboru, což platí nejen o stálých členech kapely, ale i o momentální koncertní vypomoci (nějak se těch čachrů v sestavě WARBRINGER děje v poslední době moc). Z těchto „live“ členů čněl především kytarista Balmore Lemus, z něhož virtuozita čišela i přes divoké riffy. Ne nadarmo měl na sobě tričko upomínající na shredding.

Stejně vysokou kvalitativní laťku má nastavenu současná sestava ICED EARTH, v níž na post bubeníka prozatím usedl Jon Dette. Možná i proto úvod vyzněl až powerthrashově, hlavní akt večera se evidentně nechtěl sklonit před energií, kterou před nimi vypustili WARBRINGER. Stu Block dokazoval, že v hrdle to má seštelováno na výtečnou i s postupem času se dokázal ze středních hromových poloh odrazit do výšek. ICED EARTH čerpali především z novinky „Plagues of Babylon“ a poté také z desky „The Dark Saga“. Jak se ukázalo, svůj setlist proti předchozím zastávkám trochu proškrtali a možná za to byli rádi, protože v klubu bylo už po WARBRINGER neskutečné vedro a z ICED EARTH se už v průběhu jejich setu lily litry potu. Asi by se s tím (ne)přílivem čerstvého vzduchu do sálu mělo už něco udělat, protože v Masters of Rock je nyní každý koncert po hudební stránce výtečný (což tedy platí i o trojici ICED EARTH, WARBRINGER a ELM STREET) a ne každý dokáže udýchat tu saunu, která se zde při větším počtu diváků už pravidelně vytváří.

Fotogalerii Radka Šicha naleznete zde

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
22.05. YES
23.05. TOOL
26.05. DREAM THEATER, DEVIN TOWNSEND
26.05. SCORPIONS
26.05. MARDUK
27.05. MARDUK
27.05. KORN
28.05. MARDUK
02.06. METALFEST 2022
06.06. WIEGEDOOD + SUPPORT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace