Nový Spark
venku od 1. července
RONNIE JAMES DIO: Kde je tvá hvězda?

RONNIE JAMES DIO: Kde je tvá hvězda?

Deset let poté, co své milované fanoušky opustil jeden z nejpozoruhodnějších tvůrců v metalové historii, Ronnie James Dio, se stále pokoušíme vyzobávat drobky faktů, které o něm nevíme. Na připomenutí smutného výročí přinášíme megastory o malém velkém muži.


Je trochu smutné si přiznat, že naprostá většina z nás odejde z tohoto světa a vzpomínka na naši pozemskou pouť zůstane jen v mysli úzkého okolí, a to jen do doby, než nadejde i našich nejbližších čas. Nepatrné procento lidí naopak zoufale chybí širokým masám, i roky po své smrti, a stále zneklidňuje otázkami, kolik toho ještě mohli, ale nestihli dát světu. Proto jsme požádali o rozhovor osobu jemu po dlouhá léta nejbližší, manželku a manažerku Wendy Dio. Leccos se jistě nikdy nedozvíme. Přesto působivá hudba, neskutečný hlas a moudrá poselství, ukrytá v jinotajích velkolepých, často až kosmických vizí, zcela jistě i za mnoho generací budou nutit lidi přemýšlet a cítit. Možná si v moři průměrnosti blahobytu budou o to více uvědomovat nadčasovost geniality ‒ a stejně jako Ronnieho současníci budou v jeho písních nacházet novou sílu a inspiraci, i další dekády po Diově odchodu.



Galerie Titánů patří ohlášenému koncertnímu návratu kapely dvou bratří Robinsonových, THE BLACK CROWES. Jejich až patologická svárlivost dohnala černé vrány dvakrát až na pokraj vyhynutí, ale slavnostně ohlášený třetí comeback nabízí ideální příležitost ponořit se do story dvou bratří.


Polská úderná sekačka VADER se přiřítila s porcí „pedal to the metal“ muziky, která vás za necelou půlhodinku semele, naloží, osolí a rozválcuje na maděru. Novou desku „Solitude in Madness“ řešíme s frontmanem Piotrem Wiwczarkem na čtyřech stranách.

Pro příznivce hlasů něžného pohlaví přinášíme rozhovory s DELAIN, LUCIFER a BEYOND THE BLACK. Pro hudební přemýšlivce a hledače pak hovory s MEKONG DELTA nebo SPARKS. Našim mikrofonům neunikli ani NAGLFAR, WARBRINGER či domácí SYMPHONITY.

Mladá nadějná krev CODE ORANGE vydala novou desku a jejich story nazvanou „Masakr v králičí díře“ rozebíráme na třech stranách. Velký příslib do budoucna! Naopak protřelým mazákům dáváme prostor v Deep Look Inside, kde hovoříme s thrashovým nestorem Schmierem a v Ušní Průplachu, kde zpovídáme Fabia Lioneho (různé inkarnace RHAPSODY).

Extrémní koutek v časopise, rubrika Holocaust Nightmare, nabízí rozhovory s TRIPTYKON, THE BLACK DAHLIA MURDER, MIDNIGHT či druhý díl Old School Memories stockholmských DISMEMBER.

Live reporty jsou ze zřejmých důvodů osekány na dvě akce. Jaké, to se nechte překvapit. Zato nálož recenzí je standardně třaskavá a schválně, jak ohodnotíte náš TOP 5 měsíce. Majitelé Spotify účtu můžou sledovat naše dosavadní TOP 50 za rok 2020 nově na Spotify:


Příjemné čtení a sílu do každodenních bojů vám přeje šéfredaktor Karel Balčirák.

P.S. Rozjeli jsme akci Za Spark! Jestli chcete svému oblíbenému časopisu pomoci překonat koronakrizi, pořiďte si triko Sparkman – Defender of Spark.



Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
18.07. VOIVOD, ACID FORCE
20.07. OBSCENE REVENGE
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace