Nový Spark
venku od 2. dubna
Idolův kytarista Billy Morrison nahrál album s Ozzym, Alem Jourgensenem a basákem od Mansona

Idolův kytarista Billy Morrison nahrál album s Ozzym, Alem Jourgensenem a basákem od Mansona

Kytarista Billy Morrison, známý coby člen doprovodné sestavy Billyho Idola či pro své angažmá v THE CULT, vydá 19. dubna třetí sólové album „The Morrison Project“. Zajímavé je tím, že se na něm objeví příspěvky od Ozzyho Osbourna, Ala Jourgensena z MINISTRY nebo Lindy Perry (4 NON BLONDES).

„Jedna z nejlepších věcí na téhle desce je ta, že jsem nechal všechny hostující zpěváky, ať si zpívají po svém,“ uvádí kytarista. „Poslal jsem jim písničku bez jakýchkoliv instrukcí a nechal je s ní udělat, co je napadlo. Řekl bych, že to těm skladbám dodalo energii a životní sílu, jakou by nezískaly, kdybych se snažil do textů či melodií plést. A zamiloval jsem si všechno!“

Vedle už jmenovaných se na dvanáctiskladbové kolekci podíleli také hostující hráči, ať už jde o Steva Vaie, parťáka od Billyho Idola Steva Stevense, Johna 5 nebo bubeníka Tommyho Clufetose, který hrál s Ozzym či Robem Zombiem. Opomenout nelze ani dalšího kumpána Billyho Idola, bubeníka Erika Eldenia a baskytaristu Jeordieho Whitea, známého z dob jeho působení v kapele Marilyna Mansona pod přezdívkou Twiggy Ramirez. Oba Morrisonovi pomáhali se skládáním a s produkcí.

„Jsem přesvědčený, že tvořit bez jakýchkoliv předsudků nebo cílů zajišťuje ty nejkreativnější a nejzajímavější výsledky. A přesně takhle ta deska vznikla. Začali jsme s Erikem a Jeordiem během covidu, míchali různé styly a výsledkem je kolekce, na které se podílelo plno mých přátel,“ komentuje Morrison.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace