Nový Spark
venku od 1. března
IHSAHN odkrývá své temné vize v novém singlu

IHSAHN odkrývá své temné vize v novém singlu

Norský zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista Ihsahn, bývalý frontman EMPEROR, si vzal na paškál skladbu velšského matadora industriálního ambientu Lustmorda s názvem „Dark Awakening“ a nahrál ji podle své vlastní umělecké vize. Poslechněte si dokonale temný kousek.

Lustmord je umělecká přezdívka Briana Williamse, který svou hudební kariéru zahájil v roce 1980. Brzy se stal průkopníkem na scéně rané industriální hudby v Británii.

Coververze skladby, kterou nahrál Ihsahn, pochází z alba „The Others – Lustmord Deconstructed“. Na desku přispěly takové kapely jako ENSLAVED, GODFLESH či japonští MONO a další hudebníci – zpěvák švédských KATATONIA Jonas Renkse, Zola Jesus nebo Steve Von Till z NEUROSIS. Album coverů průkopníka temného ambientu vyjde 1. dubna.

„Ve skladbách, které mi byly představeny, bylo tolik nezaměnitelné atmosféry, že jsem je pouze přestavěl jako koláž podle svého základního instinktu. Jako kytaristovi mi připadalo přirozené vyzdvihnout některé další detaily z původních kytarových linek Adama Jonese. Navíc jsem chtěl na album přidat atmosféru ‚norského hororu‘. Celkově vzato se jedná o velmi inspirující zkušenost a jsem hrdý, že jsem na nahrávku mohl přispět,“ dodává o své práci Ihnsahn.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
24.03. APOCALYPTICA, EPICA
25.03. CANNIBAL CORPSE, DARK FUNERAL, INGESTED, STORMRULER
29.03. CULT OF LUNA, RUSSIAN CIRCLES, SVALBARD
06.04. WARBRINGER, EVIL INVADERS, SCHIZOPHRENIA, guest
13.04. BROTHER FIRETRIBE
13.04. LIK, MASS WORSHIP
18.04. LOUDNESS
18.04. WELSHLY ARMS
21.04. RHAPSODY OF FIRE
26.04. AVRIL LAVIGNE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace