Nový Spark
venku od 2. dubna
Únorový Spark na pokraji zkázy? Ale ne...

Únorový Spark na pokraji zkázy? Ale ne...

Svět na pokraji zkázy? Toť otázka. Tímto titulkem vás ovšem láká hlavní materiál únorového čísla o kapele, která dokázala infikovat metalovou scénu a zároveň k ní přitáhnout masu nových, mladých posluchačů, kteří by metal dnes asi neposlouchali, kdyby nebylo zpěváka Oliho Sykese a jeho životního příběhu.

Pamatuji si, jak jsem při poslechu alba „Suicide Season“ skupiny BRING ME THE HORIZON pozoroval výraz dívky z obalu, její zakrvácené ruce a nechal se bičovat mladickou energií kapely, jejíž druhá deska už nebyla tak radikální jako debut. O dva roky později mě málem přesvědčili, že existuje peklo, a bylo jasné, že v té kapele z Británie je mimořádný potenciál. S vydáním „Music to Listen to…“ jsem naopak začal mít starosti, jestli jim drogy nevymazaly mozek. Nyní jim personální rošády asi posunou vydání nové desky, ale na letošním Rock for People je uvidíte v roli hlavních hvězd, které nesou tíhu osudu na svých mladých bedrech.

Je to přesně 40 let od chvíle, kdy METALLICA nastoupila v Kodani do studií Sweet Silence, aby zahájila nahrávání „Ride The Lightning“. Proto se budete teleportovat, abyste si užili okamžiky, které dnes patří mezi klasiku žánru. O tom, že se v červenci dočkáte pokračovaní, není nutné pochybovat. Legendy nikdy neumírají a do světa BLACK SABBATH v době, kdy s Ozzym u mikrofonu napsali nejzásadnější kapitoly rockové a metalové historie, se v Galerii titánů podíváme optikou Ondrowika, který by mohl být Iommiho vnukem.

I v Tunisku má metal sílu a dává naději na lepší časy. Frontman skupiny MYRATH vám podá ruku horkou od afrického písku. Potom už stačí jenom zavřít oči. A pokud byste pochybovali, zda je IHSAHN jedním z nejprogresivnějších umělců na metalové scéně, nechte se přesvědčit, že tomu třeba tak opravdu je. Po lehkém pootevření dveří do labyrintu aktuálního Sparku se můžete vydat na cestu. Doufám, že se neztratíte. Mějte se hezky a za měsíc na shledanou.

Karel Balčirák


Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
04.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace