Nový Spark
venku od 1. prosince
Joe Bonamassa vzdal po dvaceti letech znovu hold svým bluesovým hrdinům

Joe Bonamassa vzdal po dvaceti letech znovu hold svým bluesovým hrdinům

V srpnu uplyne dvacet let od vydání jednoho ze zásadních alb Joe Bonamassy, trojky „Blues Deluxe“. Kytarový fenomén se toto výročí rozhodl připomenout a na počin, který přinesl interpretace skladeb velikánů jako jsou B.B. King, Jeff Beck nebo John Lee Hooker, naváže dílem „Blues Deluxe Vol. 2“.

Vyjde 6. října a v duchu prvního dílu bude obsahovat dvě nové autorské písně a osm cover verzí. Tentokrát už šestačtyřicetiletý Bonamassa sáhl po skladbách z repertoáru například Alberta Kinga, Bobbyho Parkera nebo i takových FLEETWOOD MAC. První ukázka „Twenty-Four Hour Blues“ je z dílny člena Bluesové Síně slávy, Bobbyho Blanda.

Joe Bonamassa na Sparkshopu

„Kdybyste mi před dvaceti lety řekli, že má kariéra potrvá dost dlouho na to, abych se dočkal tohoto výročí, tak se vám vysměju. ,Blues Deluxe‘ bylo poté, co mě nechaly dvě velká vydavatelství i můj agent, mým posledním pokusem uspět. Tenkrát můj manažer Roy Weisman poprvé vsadil all-in. Zamířili jsme zpět do studia a jali se nahrávat desku, v kterou jsme doufali, že určí směr, jakým se má kariéra bude ubírat, ať už měl být jakýkoliv,“ vzpomíná Bonamassa.

„S druhým dílem jsem chtěl trošku ukázat, jak jsem za těch dvacet let pokročil. Kontrast mezi šestadvacetiletým nafoukancem a uznávaným šestačtyřicátníkem je znatelný. Žhne první album stejně jako kdysi? Je v mé hře pořád hlad? Jsem vůbec dost dobrý na to, abych znovu vzdal hold svým hrdinům? Odpověď se skrývá někde v tomto novém albu.“

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
09.12. HÄMATOM, MILOŠ MEIER
09.12. HARLEJ
14.12. HARLEJ, ECLIPSE
15.12. HARLEJ
16.12. STILLBIRTH, MONUMENT OF MISANTHROPY, BASEMENT TORTURE, ad.
16.12. BRYAN ADAMS
16.12. HARLEJ
19.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
20.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
21.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace