Nový Spark
venku od 1. července
Jon Schaffer z ICED EARTH bude za útok na Kapitol odsouzen 20. února 2024

Jon Schaffer z ICED EARTH bude za útok na Kapitol odsouzen 20. února 2024

Kytarista ICED EARTH Jon Schaffer se před dvěma lety účastnil demonstrace a násilného útoku na Kapitol ve Washingtonu D.C, následně čelil šesti vážným obviněním. Uzavřel však dohodu o vině a trestu, a tak ho konečný rozsudek teprve čeká. Soudce stanovil 20. únor 2024 jako den, kdy bude vynesen rozsudek o Schafferově budoucnosti.

Podle tiskové zprávy ministerstva spravedlnosti z dubna 2021 Schaffer přiznal, že je zakládajícím členem pravicové extremistické skupiny Oath Keepers. Soudce Amit P. Mehta letos v květnu vynesl 18letý trest vězení pro vůdce skupiny Stewarta Rhodese. Schafferovi se podařilo využít dohodu o vině a trestu a souhlasil, že bude s vládou spolupracovat. Podle CNN se žalobci a Schafferovi právníci dohodli, že soudci doporučují, aby Schaffer dostal tři a půl až čtyři a půl roku vězení na základě toho, jak plodná byla jeho spolupráce s vládou.

Kytarista byl původně obviněn ze šesti trestných činů, včetně zapojení do aktu fyzického násilí, kdy mířil na policisty extrémně silným pepřovým sprejem, přiznal se však pouze ke dvěma obviněním: maření oficiálního jednání Kongresu a násilný vstup na území Kapitolu s nebezpečnou či smrtící zbraní.

Útok podporovatelů končícího prezidenta Donalda Trumpa na Kapitol se uskutečnil 6. ledna 2021, kdy americký Kongres potvrzoval vítězství Joe Bidena v listopadových prezidentských volbách. Vyšetřováno bylo na 200 lidí, Schaffer je jediný, kdo dostal dohodu o vině a trestu.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
15.07. LIVING COLOUR, NANDAY
17.07. GEVURAH, VORTEX OF END
17.07. VOIVOD, ACID FORCE
21.07. AC/DC
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. KORN, SPIRITBOX
29.07. SCORPIONS
01.08. SUFFOCATION
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace