Nový Spark
venku od 1. června

Jukka Nevalainen odstupuje z postu bubeníka NIGHTWISH

Z tábora NIGHTWISH přichází zpráva, která fanoušky jistě nepotěší. Bubeník Jukka Nevalainen odstupuje ze sestavy a tudíž se nebude dále účastnit příprav a nahrávání nového alba, které jsou v plném proudu. Důvody jsou zdravotní, Jukka se svěřil, že už ho nějakou dobu trápí nespavost a s ní spojené obtíže.

„Už roky trpím občasnou, ale těžkou nespavostí, která mi dělala nechtěnou společnost také na mnohých turné. Dělal jsem, co jsem mohl, abych ji ovládl anebo se s ní alespoň vyrovnal. Pořád však pořádně nevíme, proč vlastně potřebujeme spát, takže k tomu, proč někteří z nás trpí nespavostí, není moc informací. Žádný lék na ni nezabírá stoprocentně. Minulý měsíc mi došlo, že kvůli tomu nemůžu hrát tak, jak bych chtěl, a jak muzika zasluhuje. A tak jsem se rozhodl odstoupit z postu bubeníka NIGHTWISH, což se týká jak nahrávání nového alba, tak následného turné. Pořád budu zapojen do všednodenních záležitostí týkajících se kapely, ale to mně nejdražší a nejdůležitější, což je hraní, je pro mě v tuto chvíli nemožné. Až čas ukáže, jaká bude budoucnost,“ sdělil Jukka.

V NIGHTWISH ho zastoupí krajan a kamarád Kai Hahto, v současnosti člen WINTERSUN či SWALLOW THE SUN, v minulosti také grindových ROTTEN SOUND. S NIGHTWISH se zná dlouhodobě, se dvěma posledními alby jim pomáhal přímo ve studiu, a Jukkovi dokonce dával lekce jazzového bubnování. „Když odehráli poslední koncert z turné k Dark Passion Play, Jukka mi ještě tu noc volal, že nutně potřebuje nějaké lekce. A než pak začali dělat na Imaginaeru, strávil jsem týden u něho doma a každý den jsme tak tři čtyři hodiny cvičili. Některé techniky potřeboval vypilovat, ale když měl na nové album nahrát jednu jazzovější věc, neměl vůbec tušení, jak na to, tak jsem mu poradil,“ vzpomínal Kai v rozhovoru pro Spark, který najdete v čísle 04/2013.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace