Nový Spark
venku od 1. července
K RAMMSTEIN se kvůli zpěvákově sexuálně-drogové kauze obrací zády už i jejich vydavatelství

K RAMMSTEIN se kvůli zpěvákově sexuálně-drogové kauze obrací zády už i jejich vydavatelství

Kauza RAMMSTEIN pokračuje! Poté, co se případem zpěváka Tilla Lindemanna začalo zabývat berlínské státní zastupitelství a zahájilo proti němu předběžné řízení s podezřením na činy z oblasti „sexuálních deliktů a distribuce drog“, se od kapely odvracejí další partneři.

Nejdřív to bylo knižní nakladatelství Kiepenheuer & Witsch, které v roce 2020 vydalo sbírku Lindemannovy poezie, teď s kapelou přerušilo spolupráci také hudební vydavatelství Universal Music. „Obvinění vznesená proti Tillu Lindemannovi nás šokovala a velmi si vážíme žen, které v této kauze tak odvážně veřejně promluvily,“ uvedla firma s tím, že marketingové a propagační aktivity pozastavuje až do odvolání.

RAMMSTEIN na Sparkshopu

Kauzu odstartoval tweet fanynky Shelby Lynn, která tvrdí, že byla na koncertě RAMMSTEIN v litevském Vilniusu omámena neznámou látkou v pití a následně po ní Lindemann vyžadoval sex. S podobnými zkušenostmi se od té doby ozvala řada dalších dívek a žen, což už neuniklo pozornosti oficiálních orgánů.

Omámení někoho nedovolenými látkami představuje nebezpečné ublížení na zdraví, za které dle německého trestního zákoníku hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Mohl by však být teoreticky ještě vyšší, pokud by se prokázalo, že Lindemann omámené fanynky skutečně napadal či přímo znásilňoval.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
18.07. VOIVOD, ACID FORCE
20.07. OBSCENE REVENGE
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace