Britská deathmetalová stálice BENEDICTION chystá pro své fanoušky v Latinské Americe naprosto unikátní zážitek. Vzhledem k náhlým zdravotním komplikacím dlouholetého frontmana Davea Ingrama se mikrofonu pro listopadové turné v roce 2026 chopí ikona žánru a hlas floridských MASSACRE Kam Lee.
Frontman kultovních MASSACRE a muž, který stál po boku Chucka Schuldinera u samotného zrodu kapel DEATH a MANTAS, přijal tuto pozici jako poctu svému dlouholetému příteli: „Vzhledem k mému dlouholetému přátelství s Davem Ingramem bylo pro mě zásadní od něj jeho osobní požehnání, než jsem se této pozice ujal,“ nechal se slyšet Kam Lee. „Těším se, že budu kapelu adekvátně reprezentovat a udělám fanouškům radost.“
Sami BENEDICTION neskrývají nadšení a na svých sociálních sítích lákají na událost dekády: „BENEDICTION nyní mohou potvrdit, že chlapík, který se ujme pozice frontmana na turné po Latinské Americe, není nikdo jiný, než jeden z nejzásadnějších hlasů death metalu Kam Lee! Tohle se dá nazvat jako střet legend a nefalšovaná oslava staré školy!“
Dave Ingram, který v kapele původně zářil v letech 1991 až 1998 a v roce 2019 se postaral o velkolepý návrat završený dvěma studiovými alby, rozhodně flintu do žita nehází. Pokud mu jeho zdravotní stav v průběhu roku 2026 dovolí, stále plánuje vystoupit na vybraných speciálních koncertech.
Latinskoamerické turné s Kamem Lee však nebude jedinou specialitou, kterou si kapela pro fanoušky připravila. Aby BENEDICTION nemuseli rušit žádné nasmlouvané koncerty, představí se v průběhu roku s dalšími zajímavými vokalisty, kteří mají historicky s kapelou co dočinění. Prvním je Oscar Rilo, který s kapelou absolvoval několik živých akcí a dalším bude Dave Hunt, kultovní frontman BENEDICTION, známý z éry alb „Organised Chaos“ či „Killing Music“.


















