Nový Spark
venku od 1. července
XV. Czech Death Fest láká na deathmetalové klasiky i nevšedního headlinera

XV. Czech Death Fest láká na deathmetalové klasiky i nevšedního headlinera

Za pár dní se už popatnácté otevřou brány festivalu MetalGate Czech Death fest, který se každoročně koná v nádherném prostředí autokempu Brodský v podkrkonošském městě Červený Kostelec. „Letos festival slaví malé výročí, které oslavíme společně s vámi nejnadupanější sestavou kapel v historii,“ vzkazuje za pořadatele Luboš Gorgan.

Z hlediska dramaturgie letos pořadatelé vsadili na jistotu a světovou kvalitu. Experiment v podání žijících legend švédských CLAWFINGER posouvá festival zase o krok dál a pořadatelé v tomto trendu chtějí v nadcházejících letech pokračovat. Další velká jména světového metalu taky není třeba příliš představovat, američtí MASSACRE představí exklusivně celé kultovní album „From Beyond“, zakladatelé švédského deathmetalového hnutí UNLEASHED, švédští pekelníci DEMONICAL, ikoničtí Angličané BENEDICTION, rakouští démonové BELPHEGOR a v neposlední řadě polská deathová veličina VADER působící na světové scéně dlouhých 40 let, vám představí jedno z nejzásadnějších evropských alb death metalu „Black To the Blind“.

Z české scény se můžete těšit například na nestárnoucí TORTHARRY, kteří v pátek večer pokřtí své již 11. album „Paměť kamenů“, jihočeské fenomenální fekálníky GUTALAX, ikonu českého metalu Vlastu Henycha se svoji bandou HENYCH666, brutální Karlovaráky CUTTERRED FLESH, nezastavitelný energický válec CRIPPLED FINGERS, třicetileté výročí slavící deathovou legendu GODLESS TRUTH, progresivní metalovou mašinu MEAN MESSIAH s hvězdným bubeníkem Milošem Majerem, brutální řezníky POPPY SEED GRINDER, old school deathmetalové zombíky SECTESY, thrashery prosáklé slivovicí REFORE, pražskou detah/grind drtičku SHAMPOON KILLER, českou thrash legendu SHAARK, moderní metalovou nálož v podání SHATTER a na mnohem, mnohem víc toho nejlepšího z české a slovenské metalové scény.

Rovných 40 kapel vás bude na jednom podiu od čtvrtka 13. 6. 2024 do soboty 15. 6. 2024 bavit skvělými a mnoha exklusivními vystoupeními, která byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
05.08. EMMURE, STELLARIS, SWEPT INTO DECAY
07.08. BRUTAL ASSAULT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace