Nový Spark
venku od 1. července
TORTHARRY poprvé na desce v češtině! Novinka dostane název „Paměť kamenů“

TORTHARRY poprvé na desce v češtině! Novinka dostane název „Paměť kamenů“

Tuzemská deathmetalová legenda TORTHARRY dokáže i po více než třiceti letech na scéně překvapit. Vůbec poprvé vydá album v češtině! A to už brzy. Jedenáctá řadovka „Paměť kamenů“ bude venku v první polovině června.

Za zásadní změnou nestojí kalkul či tak podobně, spíše snaha zkusit zase něco nového. Posunout se dál. „Byl to nápad Lemyho (basa, zpěv), který s tím za mnou přišel před dvěma lety na jedné svatbě. Proběhly nějaké drinky, byla legrace a do toho Lemy, že se mnou potřebuje mluvit. Nakonec z něj vylezlo, že bychom mohli natočit album v češtině. V tu chvíli jsem netušil, jestli je to skvělá myšlenka, nebo naopak, ale měl jsem v sobě pár piv a souhlasil jsem,“ usmívá se kytarista a zpěvák Dan.

Z nápadu byli zprvu lehce na rozpacích i ostatní členové týmu TORTHARRY. „Byli zaražení, ale nikdo neřekl, že je to nesmysl. I náš dvorní textař Štefan Ležovič souhlasil, ačkoliv prohlásil, že to bude oříšek, protože dosud psal texty jen v angličtině. Zkrátka… usoudili jsme, že do toho půjdeme a uvidíme, jak to dopadne,“ popisuje Dan.

Ze začátku to snadno nešlo. Ve zkušebně si kapela nebyla jistá, zda bylo rozhodnutí správné, ale vše se zlomilo ve studiu The Barn. „Během natáčení jsme zjistili, že se nám to fakt moc líbí! Že jsme nešlápli vedle. Myslím si, že fanoušci, i ti skeptičtí, budou nakonec překvapení,“ dodává Dan.

Deska je koncepční. Jak název napovídá, věnuje se kamenům, respektive těm, co pamatují hrůzné věci naší historie. S textovou stránkou pak koresponduje ryze deathmetalový obal a celková grafika alba.

„Každá kapela, která vydává novou desku, je natěšená. Už nám není 20 let, takže nečekáme revoluci, ale těšíme se, jak novinku fanoušci přijmou. My z ní máme radost. Je to správné retro, avšak s moderním soundem a produkcí,“ uzavírá Dan.

„Paměť kamenů“ vyjde hned v několika formátech, jmenovitě na CD, na černém vinylu a digitálně. Na CD a digitál se můžete těšit právě již příští měsíc, přičemž křest desky se uskuteční na MetalGate Czech Death Festu, jenž se uskuteční 13. až 15. června v Červeném Kostelci. Vinylová verze je pak v plánu ve druhé polovině roku.


Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
05.08. EMMURE, STELLARIS, SWEPT INTO DECAY
07.08. BRUTAL ASSAULT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace