Nový Spark
venku od 1. července
Když se klasik zhostí klasiky – Poslechněte si Schody do nebe v podání držitele Grammy a Orianthi

Když se klasik zhostí klasiky – Poslechněte si Schody do nebe v podání držitele Grammy a Orianthi

Že spojení rockové hudby a klasických symfonií dává smysl, víme už dlouho. Letos to ocenili i porotci cen Grammy, kteří v kategorii Best Classical Compendium ocenili počin „Adoption Story“ amerického skladatele Kitta Wakeleyho, který v průběhu své kariéry spolupracoval s kytarovými velikány jako jsou například Joe Satriani, Nuno Bettencourt nebo Nita Strauss.

Letos se rodák z Memphisu chystá vydat druhý díl alba „Symphony of Sinners & Saints“, na němž do výčtu spolupracovníků z rockové branže přidal kytaristku Orianthi. Materiál vycházející 17. dubna předchází jejich společná interpretace „Schodů do nebe“ tedy „Stairway to Heaven“ od LED ZEPPELIN.

„Spolupráci s Kittem na této legendární kompozici jsem si velice užila. To orchestrální aranžmá je nádherné. Vždy mě trošku vyděsí, když mám jako fanynka Jimmyho Page zahrát něco od něj, ale prostě jsem naběhla do studia a spustila,“ říká Orianthi k nahrávce pořízené s londýnskými filharmoniky v proslulých studiích Abbey Road.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
05.08. EMMURE, STELLARIS, SWEPT INTO DECAY
07.08. BRUTAL ASSAULT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace