Nový Spark
venku od 2. října
Nezničitelná ocel ACCEPT

Nezničitelná ocel ACCEPT

„Žiji přítomností a hledím do budoucnosti,“ pronesl kytarista a lídr kapely ACCEPT Wolf Hoffmann v titulním rozhovoru prvního čísla roku 2021. V jeho větě je obsaženo vše. Až dočtete poslední stránku Sparku, který držíte v ruce, stane se minulostí. Čas nejde vrátit.

Jeden covidový rok skončil a druhý začíná. A jaký bude? To přece vůbec není důležité řešit. Média vás zahltí prognózami s titulky, jež jim zajistí čtenost, algoritmy vám nahrnou obsah, který vyžadujete, aby vás udržel v tenzi očekávání toho, co přijde. A o to tady jde. Metal je ovšem jistý druh vyjádření svobodného ducha. V momentech, kdy máte pocit, že se podělalo všechno, na co jste sáhli, můžete zapnout tlačítko play a do celého světa vykřičet FUCK YOU! Potom přijde uvolnění. Jste součástí náboženství, jež vás nesvazuje dogmaty a nařízeními. Nemusíte nic. Myslím, že bohatě stačí, když každý z nás bude slušným člověkem, bude svým konáním činit šťastným sebe, své blízké a i ty, kteří o to budou stát. Přeji vám, abyste nadcházejících dvanáct měsíců prožili tak, jak si sami budete přát. Ve zdraví a s úsměvem na rtech. Spark bude s prstem na spoušti dělat vše pro to, aby svým obsahem dodal přesně ten druh uvolnění a adrenalinu, který máte rádi. To vám můžu slíbit. Mějte se hezky,

Karel Balčirák


Na úvod nového roku zveřejňujeme celý úvodník z lednového čísla, neb jeho poslání je důležitější než kdy jindy. Nyní se pojďme podívat jaké menu jsme pro vás na leden 2021 připravili.

Titulní materiál patří nezastavitelnému nyní už německo-americkému stroji ACCEPT. Wolf Hoffmann je profesionál každým coulem a dokud bude dýchat, bude dýchat i elitní heavy metal made by ACCEPT. V inspirativním rozhovoru rozebíráme novou desku „Too Mean To Die“, smutný příběh odchodu Petera Baltese po více než čtyřiceti letech z kapely, causu Udo a nebezpečí mentálního vyšinutí sociálními sítěmi.


Život umí být někdy velmi krutý. Pouhý týden po rozhovoru s redaktorkou Monikou Bílkovou odešel nečekaně Ken Hensley do nebeského rock bandu, kde se připojil k nedávno zesnulému Lee Kerslakovi. Rozhovor původně věnovaný k půlstoletí existence URIAH HEEP jsme tak roztáhli na dvě čísla a nyní předkládáme jeho první část. Kene, Lee, díky za všechno! V našich srdcích a uších žijete dál.


Jako rohlíčky z Pekařova císaře je obzvláště vypečená rubrika Interview. Postupně předkládáme rozhovory s kapelami HJELVIK, TOMORROW’S RAIN, THEM, THE DEAD DAISIES, AC/DC, NERVOSA, ORIANTHI, A. A. WILLIAMS, LORDS OF BLACK, THERION, DARK TRANQUILLITY a PUSCIFER.

Uši proplachujeme zpěvákovi DYMYTRY, Prothovi a do Deep Looku jsme nominovali Phila Rinda ze SACRED REICH. Dalšími velkými osobnostmi jsou Corey Taylor v Rockových mohykánech a rozhovor se švédským bubenickým svérázem Snowy Shawem (hrál s THERION, DIMMU BORGIR, KING DIAMOND, MERCYFU FATE, SABATON, DREAM EVIL a dalšími). A v Klenotech albových archivů vzpomínáme na jedno z nejlepších debutních alb, „Herzeleid“ od RAMMSTEIN. Povedlo se nám dostat na drát dlouholetého producenta kapely, Jacoba Hellnera.

V Holocaust Nightmare dáváme prostor třeba CADAVER, BRAVE THE COLD (Mitch Harris z NAPALM DEATH a Dirk Verbeuren ze SOILWORK a nyní MEGADETH), HARAKIRI FOR THE SKY a rovněž domácím HYPNOS. Natřískáno jako vždy!

A slovy nestora televizního nakupování Horsta Fuchse, A TO JEŠTĚ NENÍ VŠECHNO!

LEDNOVÝ SPARK VYCHÁZÍ 31. 12. 2020


Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace