Nový Spark
venku od 2. května
Nezničitelná ocel ACCEPT

Nezničitelná ocel ACCEPT

„Žiji přítomností a hledím do budoucnosti,“ pronesl kytarista a lídr kapely ACCEPT Wolf Hoffmann v titulním rozhovoru prvního čísla roku 2021. V jeho větě je obsaženo vše. Až dočtete poslední stránku Sparku, který držíte v ruce, stane se minulostí. Čas nejde vrátit.

Jeden covidový rok skončil a druhý začíná. A jaký bude? To přece vůbec není důležité řešit. Média vás zahltí prognózami s titulky, jež jim zajistí čtenost, algoritmy vám nahrnou obsah, který vyžadujete, aby vás udržel v tenzi očekávání toho, co přijde. A o to tady jde. Metal je ovšem jistý druh vyjádření svobodného ducha. V momentech, kdy máte pocit, že se podělalo všechno, na co jste sáhli, můžete zapnout tlačítko play a do celého světa vykřičet FUCK YOU! Potom přijde uvolnění. Jste součástí náboženství, jež vás nesvazuje dogmaty a nařízeními. Nemusíte nic. Myslím, že bohatě stačí, když každý z nás bude slušným člověkem, bude svým konáním činit šťastným sebe, své blízké a i ty, kteří o to budou stát. Přeji vám, abyste nadcházejících dvanáct měsíců prožili tak, jak si sami budete přát. Ve zdraví a s úsměvem na rtech. Spark bude s prstem na spoušti dělat vše pro to, aby svým obsahem dodal přesně ten druh uvolnění a adrenalinu, který máte rádi. To vám můžu slíbit. Mějte se hezky,

Karel Balčirák


Na úvod nového roku zveřejňujeme celý úvodník z lednového čísla, neb jeho poslání je důležitější než kdy jindy. Nyní se pojďme podívat jaké menu jsme pro vás na leden 2021 připravili.

Titulní materiál patří nezastavitelnému nyní už německo-americkému stroji ACCEPT. Wolf Hoffmann je profesionál každým coulem a dokud bude dýchat, bude dýchat i elitní heavy metal made by ACCEPT. V inspirativním rozhovoru rozebíráme novou desku „Too Mean To Die“, smutný příběh odchodu Petera Baltese po více než čtyřiceti letech z kapely, causu Udo a nebezpečí mentálního vyšinutí sociálními sítěmi.


Život umí být někdy velmi krutý. Pouhý týden po rozhovoru s redaktorkou Monikou Bílkovou odešel nečekaně Ken Hensley do nebeského rock bandu, kde se připojil k nedávno zesnulému Lee Kerslakovi. Rozhovor původně věnovaný k půlstoletí existence URIAH HEEP jsme tak roztáhli na dvě čísla a nyní předkládáme jeho první část. Kene, Lee, díky za všechno! V našich srdcích a uších žijete dál.


Jako rohlíčky z Pekařova císaře je obzvláště vypečená rubrika Interview. Postupně předkládáme rozhovory s kapelami HJELVIK, TOMORROW’S RAIN, THEM, THE DEAD DAISIES, AC/DC, NERVOSA, ORIANTHI, A. A. WILLIAMS, LORDS OF BLACK, THERION, DARK TRANQUILLITY a PUSCIFER.

Uši proplachujeme zpěvákovi DYMYTRY, Prothovi a do Deep Looku jsme nominovali Phila Rinda ze SACRED REICH. Dalšími velkými osobnostmi jsou Corey Taylor v Rockových mohykánech a rozhovor se švédským bubenickým svérázem Snowy Shawem (hrál s THERION, DIMMU BORGIR, KING DIAMOND, MERCYFU FATE, SABATON, DREAM EVIL a dalšími). A v Klenotech albových archivů vzpomínáme na jedno z nejlepších debutních alb, „Herzeleid“ od RAMMSTEIN. Povedlo se nám dostat na drát dlouholetého producenta kapely, Jacoba Hellnera.

V Holocaust Nightmare dáváme prostor třeba CADAVER, BRAVE THE COLD (Mitch Harris z NAPALM DEATH a Dirk Verbeuren ze SOILWORK a nyní MEGADETH), HARAKIRI FOR THE SKY a rovněž domácím HYPNOS. Natřískáno jako vždy!

A slovy nestora televizního nakupování Horsta Fuchse, A TO JEŠTĚ NENÍ VŠECHNO!

LEDNOVÝ SPARK VYCHÁZÍ 31. 12. 2020


Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace