Nový Spark
venku od 1. března
Krása nevšednosti

Krása nevšednosti

Léto dává pomalu své vale a my pomalu ladíme na podzimní melancholii a pomáhají nám v tom OPETH magika Mikaela Åkerfeldta. Ten nazpíval album „In Cauda Venenum“ v angličtině a rodné švédštině. Kurážné! Velké letní festivaly se připomenou v sekci LIVE. A RAMMSTEIN si dokonce vysloužili plakát!

Švédská družina kráčí v neomylném vedení hudebním dobrodruhem Mikaelem Åkerfeldtem do třicáté sezony své existence. Během tří dekád OPETH prokázali, že slova stagnace, rutina nebo přímočarost nemají ve svém uměleckém slovníku. Třináctý opus „In Cauda Venenum“, který právě vychází, zastihuje kapelu ve stadiu dalšího experimentování. Odhaluje pozorovatelskou polohu muzikantů, kteří nenásilně poukazují na rozpory mezi myšlením a skutky dnešní společnosti. S jemným upozorněním, že jed se často nachází ukryt hluboko vzadu navozují OPETH příjemnou melancholii odcházejícího léta.


Finská diva, kterou milují metaloví fanoušci napříč celým světem, se vrací s novým albem „In the Raw“. Všichni známe Tarju silnou, prýštící energií a úsměvy. Všechny její dny v posledních měsících ale nebyly takové. Seňora Turunen musela najít nový smysl svého hudebního bytí, protože ji stihlo osobní i tvůrčí vyhoření. Jak se s ním poprala zjistíte na stranách 57 až 60. Příznivci Tarji a Vánoc opět dostanou předčasný dárek v podobě jejího miniturné v druhé půlce prosince v České republice.


Ozvěny letních festivalových a koncertních radovánek naplno drnčí v sekci Live. Přečtěte si naše dojmy a poznatky z největších letních akcí u nás. Čekají na vás reporty z Masters of Rock, Brutal Assaultu, Rock Im Park, Rock for People, Ostravy v plamenech, ale taky z velkých koncertních hitů, METALLIKY a RAMMSTEIN. Ti se dokonce kvalifikovali na jednu stranu megaposteru. Mrkněte níže.

Z obsáhlé sekce rozhovorů je třeba zmínit tři stránky s Michaelem Schenkerem a producentem Michaelem Vossem. Hansi Kürsch hovoří o plánech společného projektu jeho osoby a Jona Schaffera DEMONS & WIZARDS a dokončujeme miniseriál s občanem kytaristou Kanem Robertsem. Jako bizarní libůstku vyzdvihujeme německou dvojici THE PICTUREBOOKS, která neumí noty, akordy a už vůbec neřeší nějaké zkoušení a koncepty. Přesto jsou jejich koncerty plné rockového rachotu a extatického blues.

Holocaust Nightmare skrývá kromě jiného další bizarní rozhovor, tentokráte s neofolkaři HEILUNG vikinském způsobu pohřbívání, umírajících dialektech a samozřejmě islandské poezii. Na více tradičnější notu pak hrají naše rozpravy se SACRED REICH a EXHORDER. Uši proplachujeme Devinu Townsendovi a v Deep Look Inside se díváme na zoubek Antonu Kabanenovi z BEAST IN BLACK.

A je toho mnohem víc, ale prozrazovat vše nebudeme. Jak říká Kai Uwe Faust v rozhovoru s HEILUNG, „Je dobré zachovat trochu tajemství.“

ZÁŘIJOVÝ SPARK VYCHÁZÍ 30. SRPNA.

Příjemné čtení vám přeje šéfredaktor Karel Balčirák.


Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.03. CITRON
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace