Nový Spark
venku od 2. dubna
Kult nikdy nezemře! MetalGate brzy vydá další díl úspěšné knižní série o black metalu

Kult nikdy nezemře! MetalGate brzy vydá další díl úspěšné knižní série o black metalu

Před rokem vtrhly na tuzemský trh hned dvě knihy o black metalu z dílny anglického spisovatele Dayala Pattersona. Black Metal: Evoluce kultu a Black Metal: Předehra ke kultu měly úspěch u čtenářů i kritiků, proto se nakladatelství MetalGate rozhodlo ve vydávání této série pokračovat. Již brzy se tak sbírka čtenářů rozšíří o třetí díl s podtitulem Kult nikdy nezemře.

OBJEDNEJ SI PRVNÍ DVA DÍLY ZE SPARKSHOPU

Dílo, jehož originál vyšel v roce 2015, nabídne 19 kapitol rozdělených do tří částí. Navazuje na první dvě knihy, s nimiž tvoří jeden velký celek. „V první části se Dayal vrací do Norska ke kapelám, na něž se v minulých dílech dostalo buď jen okrajově, nebo vůbec, jmenovitě například Satyricon, Manes, Kampfar, Solefald či Wardruna,“ popisuje Ondřej Šmejkal z MetalGate. „Druhá část pak nabízí bližší pohled na polskou blackovou scénu, konkrétně na kapely Xantotol, Mastiphal, Arkona, Evilfeast, Mgła a Kriegsmachine. Závěrečná třetí část je věnována fenoménu depresivního black metalu, přičemž hlavní roli zde hrají kapely Strid, Bethlehem, Silencer, Forgotten Tomb a Total Negation.“

Stejně jako u předešlých knih nechybí fotografie, které skvěle dotváří atmosféru celého díla.

Byť se Kult nikdy nezemře výborně doplňuje s Evolucí kultu a Předehrou ke kultu, dá se zároveň mluvit o samostatné řadě; ostatně nyní vycházející kniha má v podtitulu „díl první“. „Cílem Kult nikdy nezemře je zveřejnění nových textů týkajících se tématu, které se jednoduše mohly stát součástí první knihy, kdybych nemusel dodržet daný rozsah. Knihy z řady Kult nikdy nezemře v podstatě považuji za součást jednoho velkého osobního projektu, jehož cílem je postupné skládání úplného obrazu blackmetalového hnutí a jeho různých podob, odnoží a variací,“ uvádí autor v předmluvě knihy.

Black Metal: Kult nikdy nezemře vyjde 14. listopadu. Už nyní se dá předobjednat na stránkách MetalGate, kde si zároveň můžete pořídit i první dva díly, a to buď samostatně, nebo jako celek za zvýhodněnou cenu.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
04.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
10.05. VENDED
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace