Nový Spark
venku od 1. července
MetalGate uvede na trh undergroundovou bibli. Kniha Choosing Death se věnuje historii death metalu a grindcoru

MetalGate uvede na trh undergroundovou bibli. Kniha Choosing Death se věnuje historii death metalu a grindcoru

Po několikadílném rochnění se v historii black metalu otáčí pražské nakladatelství MetalGate pozornost k dalším extrémním metalovým subžánrům. Tentokrát dojde na death metal a grindcore, a to opravdu ve výživné formě. Choosing Death od Alberta Mudriana, šéfredaktora prestižního amerického metalového magazínu Decibel, je totiž slovy legendárního zpěváka Lee Doriana (CATHEDRAL, NAPALM DEATH atd.) opravdová undergroundová bible! Vyjde na konci dubna.

Kniha s podtitulem Nepravděpodobná historie death metalu & grindcoru mapuje oba žánry důkladně. Nechybí vzpomínky, citace, raritní fotky, plakáty a další materiály, díky kterým se čtenář přenese do dřevních začátků či samozřejmě do éry, kdy byla tato muzika na vrcholu. Pozornost je věnována i novodobé scéně, neb české vydání vychází z upravené a rozšířené verze z roku 2016.

„Často mi bylo naznačováno, že moje nadšení pro tenhle kravál mělo už dávno vzít za své, ale ať už se jedná o objevování fantastických nových kapel, jejichž členové jsou o celou polovinu mladší než já, nebo o dychtivé čekání na nové desky od legend, jimž čas na síle rozhodně neubral, anebo prostě o to, znovu si poslechnout ta zásadní alba, která jsem před mnoha lety bral nervózně do ruky, já naopak můžu říct, že jsem z téhle hudby nebyl nikdy tak nadšen, jako dnes,“ píše Albert Mudrian v doslovu. „A možná je to vlastně ten důvod, proč tahle verze Choosing Death vůbec existuje. Jsem prostě fanoušek. Tak jako vy.“

A fanoušci* Choosing Death* milují. Už první vydání z roku 2004 mělo fantastickou odezvu. Aby ne, kdo by si nechtěl počíst v jedné knize o kapelách jako NAPALM DEATH, CARCASS, REPULSION, DEATH, AUTOPSY, ENTOMBED, PESTILENCE či MORBID ANGEL. Mimochodem, český čtenář jistě ocení, že autor nezapomněl například ani na KRABATHOR.

Takže pokud milujete hnilobou provoněnou metalovou muziku, již brzy se dočkáte její kompletní ohavné anatomie, zvěčněné v sytých barvách a ve vší krajní odpornosti!

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
05.08. EMMURE, STELLARIS, SWEPT INTO DECAY
07.08. BRUTAL ASSAULT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace