Nový Spark
venku od 1. června
Kultovní IRON MONKEY jsou zpět!

Kultovní IRON MONKEY jsou zpět!

Každý příznivec nihilistického sludgemetalu by již měl být důvěrně seznámen s tvorbu britských IRON MONKEY. Tahle kultovní formace vznikla v roce 1994 a začala terorizovat scénu s nepřátelským a odpudivým sludge metalem ve stylu EYEHATEGOD, který poháněly mohutné bluesové riffy a jícen-trhající řev zpěváka Johnnyho Morrowa. Za svou kariéru tito Nottinghamští rodáci vydali dvě nezapomenutelné fošny „Iron Monkey“ a „Our Problem“, a poté se rozpadli v roce 1999. Nicméně o tři roky později byl kapele udělen tragický úder v podobě smrti zpěváka Johnnyho, jemuž selhalo srdce z důvodů dlouhodobé choroby jater. A tudíž se mohlo zdát, že kapitola IRON MONKEY je definitivně ukončena.

Avšak téměř o dvě dekády později se železná opice opět vrací na scénu! Sestava se nyní smrskla na tři členy, nicméně v jejích řadách nadále zůstávají zakládající členové Jim Rushby (kytara a nyní i zpěv) a Steve Watson (basa). Nováčkem je bubeník S. Briggs z punkových CHAOS UK. A dohromady trio ohlásilo své třetí (a zatím nepojmenované) album, které je plánované na konec léta/začátek podzimu. Novinka bude obsahovat osm skladeb plus jednu coververzi a dle slov kapely: „Jsme starší, cyničtější a více izolacionističtí. Hudebně jsme agresivnější a soustředěnější. Máme v úmyslu vzít, co nám právem patří, zmocnit se hudební scény a pak ji rozdrtit lebku“.

Tohle jsou nesmírně vzrušující zprávy a budoucí aktualizace můžete sledovat na jejich nové facebook stránce. Čekání si teď můžete zkrátit poslechem ultra-kultovní druhé řadovky „Our Problem“. Otvírák „Bad Year“ stále mrazí jako před dvaceti lety!

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
27.06. BLUDFEST 2026: YUNGBLUD, BIFFY CLYRO, PRIMAL SCREAM
29.06. DOGSTAR
30.06. ALICE COOPER
02.07. A PERFECT CIRCLE
02.07. DWARVES
06.07. ZZ TOP
07.07. IDLES
16.07. MASTERS OF ROCK
02.08. JUDAS PRIEST
12.08. ALIEN ANT FARM
A co FAKKER!?
logo