Nový Spark
venku od 3. června
Květnový Spark uvádí: ACCEPT – „Nejděsivější je, že písně vytvořené umělou inteligencí jsou fakt hodně dobrý.“

Květnový Spark uvádí: ACCEPT – „Nejděsivější je, že písně vytvořené umělou inteligencí jsou fakt hodně dobrý.“

ACCEPT mají venku nové album „Humanoid“ a kytarista Wolf Hoffmann nás v květnovém Sparku provází labyrintem inspirace, technologického pokroku a nezlomného ducha rocku; od zrození Frankensteina až po digitální apokalypsu. I tak by se dalo popsat nejnovější album metalových velikánů. Rozhovor odhaluje pozadí nové desky, proces tvorby hudby a jak se kapela vyrovnává s moderními výzvami v hudebním průmyslu.

Jednou z takových výzev je nepochybně i umělá inteligence a tak logicky došlo v rozhovoru i na ni. „Koncept umělé inteligence je sám o sobě docela děsivý. Nahradí nás umělce AI? Budu bez práce? Nebo už je pozdě cokoliv s tím udělat?“ pokládá si řečnické otázky Wolf.

„Vím, že už teď existují písně vyrobené umělou inteligencí, a nejděsivější na tom je, že jsou fakt hodně dobrý. A i když teď ještě třeba nejsou roboti ve všem, co dělají, stoprocentní, tak kde budou za dalších dvacet třicet let? Ten posun bude obrovský. Samozřejmě že mi to běží hlavou, ale nebojím se. Spíš jsem zvědavý. A můžu s tím něco udělat? Ne, tak proč se trápit. Budu vývoj pozorovat a napíšu o něm písničku,“ dodává s úsměvem.

Nový Spark a samozřejmě i nové album ACCEPT seženeš na Sparkshopu.


Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
19.06. HATEBREED, CROWBAR
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
04.07. SMASHING PUMPKINS
11.07. ROYAL BLOOD
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace