Nový Spark
venku od 3. června
Květnový Spark uvádí: EXORCIZPHOBIA – „Dělat hudbu je náš způsob života, takže je příjemné být oceněn.“

Květnový Spark uvádí: EXORCIZPHOBIA – „Dělat hudbu je náš způsob života, takže je příjemné být oceněn.“

Novopečení držitelé ceny Anděl v kategorii Rock si razí svou vlastní cestu dlážděnou neúnavným koncertováním a setrvalou dřinou. Ocenění České hudební akademie dostala thrashmetalová čtveřice z Trutnova za album „Spiritual Exodus“, které v květnovém tištěném čísle Sparku představuje frontman Tomáš Skořepa.

Pro thrashmetalovou komunitu je zisk ceny Anděl spíše podružnou záležitostí. Jak se k ocenění staví EXORCIZPHOBIA? „V našich kruzích jsou tendence takovým oceněním opovrhovat, pro což mám do jisté míry pochopení. Nicméně my z toho máme upřímnou radost. Dělat hudbu pro nás není jenom kratochvíle, ale spíš způsob života. Ten si vybírá svoji daň především v osobní rovině, a tak je nesmírně příjemné být za svoje úsilí oceněn. Vidět, že to, co děláš, někdo sleduje a někoho to zajímá, je satisfakce a zároveň velké povzbuzení k další práci. Navíc fakt, že takovou cenu může získat SNĚŤ nebo EXORCIZPHOBIA, je dobrou motivací pro ostatní podobné žánrové kapely,“ říká v rozhovoru Skořepa.

O čem vypovídají texty na novém albu, jaké vlivy a žánry kapelu ovlivnily, ale i to, jakou roli na desce sehrálo záhadné archeologické naleziště v Bolívii, se dozvíte v rozhovoru. Nový Spark seženete v každé lepší trafice nebo na Sparkshopu!

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
04.07. SMASHING PUMPKINS
11.07. ROYAL BLOOD
11.07. MASTERS OF ROCK
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace