Nový Spark
venku od 2. května
Lars-Göran Petrov: Šéf, rebel, anděl!

Lars-Göran Petrov: Šéf, rebel, anděl!

Začátkem března 2021 dotlouklo velké metalové srdce zpěváka L-G Petrova. Do éteru vyletěla veselá duše, která si užívala života plnými doušky. L-G zemřel mlád, necelý měsíc po dosažení čtyřiceti devíti let, když nevyhrál boj se zákeřnou rakovinou.

Byl majitelem jedinečného, excelentního deathmetalového vokálu. V průběhu své kariéry dokázal, že umí zazpívat takřka cokoli. Zpěvák, k jehož hlasu by se nejlépe hodilo pořekadlo „čím starší, tím lepší“. Společně s ENTOMBED položil základy death metalu, kterým ve „švédském“ podání šokovali v roce 1990 celý svět.

Že to byl velký bojovník, dokazuje i jeden z posledních rozhovorů, které L-G poskytl loni v srpnu: „Před několika měsíci se mi na břiše objevila bulka. Říkal jsem si, že to nic není, ale později ten prevít začal bolet. Šel jsem k lékaři a po několika vyšetřeních bylo jasno. Rakovina žlučníku, která spadá do kategorie nevyléčitelných. Díky mému nízkému věku mi však doktoři dávají naději. Díky chemoterapiím by se mohl nádor zastavit, nebo dokonce zničit. Operativně odstranit bohužel nejde. Další informace o tomto onemocnění jsem na internetu nevyhledával. Celý život se ti rázem obrátí naruby. Víš, co je na tom nejhorší? Za svůj život jsem vypil „pár“ piv, dal si nějakého panáka. Vykouřil dost krabiček cigaret. (smích) Játra a plíce mám v tom nejlepším stavu. Rakovina se neptá, přijde a zaútočí tam, kde to nečekáte. Nejhorší bylo sdělit tento fakt nejbližším, vyjít s tím na veřejnost. Pak se mi hodně ulevilo.“

Lars-Göran Petrov zdobí rubriku Rockoví mohykáni v aktuálním Sparku, kde najdete kompletní vzpomínku na výjimečného muzikanta.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
30.05. SPECTRAL WOUND, GAEREA, ALTARS ABLAZE
02.06. METALFEST 2022
06.06. WIEGEDOOD + SUPPORT
09.06. MIDNIGHT, NIGHT DEMON, LAID TO WASTE
10.06. EVANESCENCE
14.06. WHITESNAKE
18.06. GUNS N ROSES
19.06. BRITISH LION
20.06. IRON MAIDEN, AIRBOURNE, LORD OF THE LOST
22.06. METALLICA, FFDP, STEEL PANTHER, RED FANG
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace