Nový Spark
venku od 2. dubna
Nepředstavitelná lehkost brutality

Nepředstavitelná lehkost brutality

Dnešní bizarní doba přináší jeden extrémní aspekt za druhým a být výstřední je zkrátka trendem. CANNIBAL CORPSE přesto nikoho před sebe nepustí, jsou opět první na pásce a jejich míru metalové neurvalosti všichni sledují z uctivé vzdálenosti.

Novinku „Violence Unimagined“ a zlevněný merch seženete na Sparkshopu za Spark ceny!


Kdo jiný si může bez uzardění dovolit nazvat svoji novou fošnu „nepředstavitelné násilí“ a nebýt přitom povrchní? Kotouč „Violence Unimagined“, který lyricky čerpá z esence lidského zla, vražd, tortury a válek, dostal polepku s číslem patnáct, což je číslo více než úctyhodné. Spark se proto rozhodl praštit do stolu a stvořit deathmetalovou epopej o novince CC hned se třemi členy kapely naráz. V případě tak velké skupiny je podobně smělý požadavek nestandardní, ale jiné cesty pro nás zkrátka nebylo, i za cenu, že jednotlivé rozhovory probíhaly v noční dobu, kdy lidé podléhají svým stínům a stvůry přebírají moc. K telefonním aparátům postupně usedli baskytarista Alex Webster, bubeník Paul Mazurkiewicz a kytarový novic a producent Erik Rutan, který navíc interview poskytl jen pro hrstku magazínů. Odpovídali na otázky tří redaktorů Sparku a příběh nemrtvého monstra z floridských rozpálených ploten začíná právě zamořovat éter i ve vašich domácnostech…


Zcela jinou rychlost zařazuje Galerie Titánů. Po letech odkladů je venku nová, v pořadí desátá nahrávka punk rockerů THE OFFSPRINGLet the Bad Times Roll“. Album rozhodně nečpí únavou materiálu, jak by jeden po předchozích albových snahách očekával. Starý dobrý punk rock, u kormidla starý dobrý Bob Rock a staří dobří THE OFFSPRING.


Sedmého března 2021 dotlouklo velké metalové srdce zpěváka Larse Görana Petrova. Do éteru vyletěla veselá duše, která si užívala života plnými doušky. L-G zemřel mlád, necelý měsíc po dosažení čtyřiceti devíti let. V boji s rakovinou skončil druhý. Byl majitelem jedinečného, excelentního deathmetalového vokálu. V průběhu své kariéry dokázal, že umí zazpívat takřka cokoli. Zpěvák, k jehož hlasu by se nejlépe hodilo pořekadlo „čím starší, tím lepší“. Kam přišel, tam rozdával radost a pohodu. V jeho blízkosti jste měli pocit, že jste dlouholetí kamarádi. Na L-G Petrova vzpomínáme v rubrice Rockoví mohykáni.


Jak je delikátní francouzská kuchyně, tak je výjimečný akvitánský metalový export jménem GOJIRA. Kapela, která je pro mnoho fanoušků možná až moc složitá svým hudebním perfekcionismem, dokončila další opus, jménem „Fortitude“. Od minulé desky „Magma“ uplynulo pět let a mnohé se změnilo. Čerstvá výpověď je bezesporu diametrálně odlišná od svého předchůdce, ale opět jí nechybí umělecká podmanivost. Brutální prog metal par excellence v novém představuje na třech stranách bubeník Mario Duplantier. Nové album „Fortitude“ a parádní trika hledejte na Sparkshopu.

Vypichujeme ještě jednu špecialitku a sice čtyřstránkový traktát s názvem: Metal svědkem zločinu. Vybrali jsme tucet hudebníků a zároveň kriminálníků, kteří překročili zákon. Od násilníků přes vrahy až po pašeráky drog, takto pojatý materiál už dlouho nikde nebyl. Vysoce exkluzivní čtení!

A nyní už jen telegraficky. Těšte se na rozhovory s těmito umělci VESTA, ELBE, TODD LA TORRE, BURNING WITCHES, PAPA ROACH, RONNIE ATKINS, THERION, BLOODBOUND, WHILE SHE SLEEPS, LOUDBLAST, THE CROWN, EVILE, ACCUSSER a dalšími!

Příjemné čtení přeje šéfredaktor Karel Balčirák.Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
04.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
10.05. VENDED
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace