Nový Spark
venku od 1. června
Legendární basák MEGADETH se dal na death metal

Legendární basák MEGADETH se dal na death metal

Na obzoru je nová hvězdná superkapela! Bývalý baskytarista MEGADETH David Ellefson, švédský kytarista a zpěvák Guilherme Miranda (ex-ENTOMBED A.D.) a bubeník Michał Łysejko (EX-DECAPITATED) se dali dohromady, aby založili novou deathmetalovou kapelu DIETH. A rovnou nám přihrávají klip k prvnímu singlu „In The Hall Of The Hanging Serpents“.

Nový charakteristický zvuk, vynalézavé kytarové riffy, tvrdé bicí, technická zdatnost, pořádný growling a chytlavé melodie – tak se DIETH představují.

„Všichni tři jsme ve svých předchozích kapelách byli uznáváni, ale v určitém okamžiku jsme museli zavřít dveře, abychom mohli začít něco nového. A teď jsme to našli v DIETH. Vlastní název je v podstatě o umírání vlastní minulosti, aby se mohlo objevit něco nového a vytvořit další kapitolu života. Jedná se o spojení, které máme my tři společné,“ říká o nové kapele Ellefson.

Baskytarista byl z MEGADETH vyhozen v květnu 2021, jen pár dní poté, co byly na Twitteru zveřejněny sexuálně podbarvené zprávy a explicitní video s Ellefsonem. V té době zveřejnil na Instagramu příspěvek, v němž popírá veškeré výmysly na sociálních sítích, že obtěžoval nezletilou fanynku. Také podal hlášení na policejní oddělení ve Scottsdale v Arizoně, ve kterém tvrdil, že neznámí pachatelé nezákonně distribuovali jeho sexuálně explicitní obrázky. V MEGADETH působil mezi lety 1983 - 2002, poté opět od roku 2010 až do svého nedobrovolného odchodu.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
24.06. BASINFIREFEST
27.06. BLUDFEST 2026: YUNGBLUD, BIFFY CLYRO, PRIMAL SCREAM
29.06. DOGSTAR
30.06. ALICE COOPER
02.07. A PERFECT CIRCLE
06.07. ZZ TOP
07.07. IDLES
16.07. MASTERS OF ROCK
02.08. JUDAS PRIEST
12.08. ALIEN ANT FARM
A co FAKKER!?
logo