Nový Spark
venku od 2. května
Lenny Kravitz ovládl galavečer People’s Choice Awards dechberoucím vystoupením

Lenny Kravitz ovládl galavečer People’s Choice Awards dechberoucím vystoupením

Za svá léta vystupování si Lenny Kravitz získal miliony stoupenců. Rocková legenda a světový sex symbol se ukázal na předávání cen People’s Choice Awards, kde nejenže vyšvihl úžasné hudební vystoupení, ale zároveň získal jedno z ocenění. Kromě obrovského úspěchu také pronesl inspirující řeč, která jistě dodá motivaci začínajícím umělcům. Kam povede jeho hudební kariéra příště? Na to si budeme muset ještě počkat.

Na letošním předávání cen People’s Choice Awards předvedl Lenny Kravitz, který rovněž obdržel cenu za hudební ikonu (Music Icon Award), neuvěřitelnou show. Nakombinoval dohromady několik songů z celé své pětatřicetileté hudební kariéry, které pak hudebně zvěčnil na galavečeru. Zazněly tedy pecky jako funková verze jeho nejznámější písně „Fly Away”, na kterou hned navazoval nový track „TK421”, který melodicky plynule přešel do dojemného songu „It Ain’t Over ‘Til Its Over“. Tento netradiční hudební zážitek následně zakončil melodiemi songu „Let Love Rule”, jenž přešel do konečného „Are You Gonna Go My Way”. Můžeme s jistotou říci, že takový koncert jen tak někdo znovu nezažije a my jen můžeme tiše závidět účastníkům předávání.

Avizované album Lennyho Kravitze „Blue Electric Light“ vychází 24. května 2024. Předobjednejte si ho na Sparkshopu!

Ačkoliv z hudebníka přímo srší sebevědomí a pozitivní naladění, přiznal se, že sám také jednu dobu bádal, kam svou hudbu vůbec zařadit. V článku pro časopis Rolling Stone prozradil své tehdejší trápení: „Měl jsem pocit, že moje hudba nebyla dostatečně vhodná pro afroameričany, ale ani pro bělochy. Měl jsem pocit, že nezapadám do žádné škatulky nebo melodie, které tehdy byly největšími trendy v rádiu. Musel jsem se vzdát části výdělků, slávy a prázdných slibů, nesnesl jsem pomyšlení, že začínám ztrácet na autentičnosti. Ikona je pro mne někdo, kdo inspiruje a učí ostatní, aby v sebe věřili a následovali své sny, kamkoliv je zavedou.”

O Lennym Kravitzovi je známo, že má svůj osobitý způsob vystupování. Přestože se nejedná o žádnou kontroverzi, stojí si pevně za názorem, že by se umělci neměli trápit sledováním nejnovějších trendů jen kvůli honbě za úspěchem. Vybízí začínající umělce, aby si sami zvolili tempo, kterým chtějí po své kariérní stezce kráčet a tvrdí, že to nejlepší pro jejich duše je „právě teď a tady”. Při svém závěrečném proslovu na předávání tvrdil, že hudba je na světě od toho, aby spojovala lidi, a jediný důvod, který ho neustále motivuje k tvoření dalších skvostů je předávání své lásky dál.

Rocková legenda si také pevně stojí za svým názorem, že hranice mezi performerem a publikem prakticky neexistuje, záleží pouze na přijetí lásky a sblížení, které překonají všechny naše potíže. Není fámou, že Lenny byl odjakživa vskutku pozitivní duše a my můžeme být jedině vděční, že se rozhodl nám kus ze své pozitivity pravidelně skrze své kolena podlamující melodie předávat.


Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
08.09. OVERKILL
09.09. VAMPIRES EVERYWHERE!, PSYCHO VILLAGE
09.09. OVERKILL
10.09. MIDNIGHT DANGER
14.09. THE HU
17.09. ILLDISPOSED, DEFACING GOD, PERSECUTOR
20.09. ORPHANED LAND, SCIENCE OF DISORDER
21.09. VISIONS OF ATLANTIS, ILLUMISHADE, SERAINA TELLI
22.09. VISIONS OF ATLANTIS, ILLUMISHADE, SERAINA TELLI
28.09. COLD YEARS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace