Nový Spark
venku od 3. června
LIVE: Delain, Evergrey, Kobra and the Lotus - 22.10.2016, Zlín, MOR Café

LIVE: Delain, Evergrey, Kobra and the Lotus - 22.10.2016, Zlín, MOR Café

LIVE: DELAIN, EVERGREY, KOBRA AND THE LOTUS

22.10.2016, Zlín, Masters of Rock Café


Žádné čekání na hlavní akt večera, ve Zlíně fandové utvořili pořádnou atmosféru už na KOBRA AND THE LOTUS, kde heavy metalové pěchotě velí blonďata Kobra Paige. Po založení v roce 2008 sice neměl tento band úplně pevné ocelové nohy, v posledních čtyřech letech však vše nabralo ten správný obrat a Kanaďané sfoukli svou pouhou půlhodinku svěže a v plném nasazení. Příště by klidně mohli mít i nějakou tu minutu navíc a řekl bych, že s tímto vývojem tomu tak určitě bude.


EVERGREY snad neumí zklamat. Je sice pravda, že ve svém setu už tak neakcentují progresivní stránku své tvorby, melancholickou atmosféru však umí stále vystihnout mistrovsky a Tom Englund vokálně exceluje. Navíc bylo vidět, jak staronová sestava bez problémů navázala na dávné časy. Doufám, že EVERGREY brzy ohlásí headliner turné, na skladby, co by ještě měly zaznít, by mi ani prsty na rukou nestačily.


Natěšené diváctvo bylo neunavitelné a DELAIN se hned od počátku svého koncertu vezli na hřbetech sympatizujících vln. Musím říct, že ač nejsem jejich skalní fanoušek, klubový koncert v jejich podání měl své kouzlo, neboť kapela je zosobněním nadšení a energie a za deset let od vydání debutu už stihla nasbírat i pár spolehlivých hitovek. Fungovalo to báječně celou hodinu a půl. Jediný, kdo tak mohl být ten večer nešťastný, byla zřejmě úklidová četa. Ten déšť konfet a stříbřitého papírového „deště“ se rozprskl skutečně do každého kouta klubu. Taky jste si odnesli kousek domů společně s pocitem dobře stráveného sobotního večera?


text: Jan Kozák
foto: Radek Šich

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
13.06. BRUJERIA
13.06. CZECH DEATH FEST
13.06. FIT FOR A KING, SHADOW OF INTENT
14.06. BRUJERIA, ABORTION, ATTACK OF RAGE
17.06. BIOHAZARD, DOWNSET
17.06. ALICE COOPER
19.06. HATEBREED, CROWBAR
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace