Nový Spark
venku od 1. prosince
LIVE: Delain, Evergrey, Kobra and the Lotus - 22.10.2016, Zlín, MOR Café

LIVE: Delain, Evergrey, Kobra and the Lotus - 22.10.2016, Zlín, MOR Café

LIVE: DELAIN, EVERGREY, KOBRA AND THE LOTUS

22.10.2016, Zlín, Masters of Rock Café


Žádné čekání na hlavní akt večera, ve Zlíně fandové utvořili pořádnou atmosféru už na KOBRA AND THE LOTUS, kde heavy metalové pěchotě velí blonďata Kobra Paige. Po založení v roce 2008 sice neměl tento band úplně pevné ocelové nohy, v posledních čtyřech letech však vše nabralo ten správný obrat a Kanaďané sfoukli svou pouhou půlhodinku svěže a v plném nasazení. Příště by klidně mohli mít i nějakou tu minutu navíc a řekl bych, že s tímto vývojem tomu tak určitě bude.


EVERGREY snad neumí zklamat. Je sice pravda, že ve svém setu už tak neakcentují progresivní stránku své tvorby, melancholickou atmosféru však umí stále vystihnout mistrovsky a Tom Englund vokálně exceluje. Navíc bylo vidět, jak staronová sestava bez problémů navázala na dávné časy. Doufám, že EVERGREY brzy ohlásí headliner turné, na skladby, co by ještě měly zaznít, by mi ani prsty na rukou nestačily.


Natěšené diváctvo bylo neunavitelné a DELAIN se hned od počátku svého koncertu vezli na hřbetech sympatizujících vln. Musím říct, že ač nejsem jejich skalní fanoušek, klubový koncert v jejich podání měl své kouzlo, neboť kapela je zosobněním nadšení a energie a za deset let od vydání debutu už stihla nasbírat i pár spolehlivých hitovek. Fungovalo to báječně celou hodinu a půl. Jediný, kdo tak mohl být ten večer nešťastný, byla zřejmě úklidová četa. Ten déšť konfet a stříbřitého papírového „deště“ se rozprskl skutečně do každého kouta klubu. Taky jste si odnesli kousek domů společně s pocitem dobře stráveného sobotního večera?


text: Jan Kozák
foto: Radek Šich

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
02.12. CHRIS BAY
03.12. WINTER MASTERS OF ROCK
03.12. TŘI SESTRY, HARLEJ
05.12. SILVERSTEIN, COMEBACK KID
05.12. SILVERSTEIN, COMEBACK KID
08.12. ZEAL AND ARDOR, SOOMA
08.12. TRAHIR
09.12. ÁRSTÍDIR
09.12. TŘI SESTRY, HARLEJ
10.12. URIAH HEEP
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace