Nový Spark
venku od 2. května
LIVE: KVELERTAK – 22. 6. 2016, Ostrava, Barrák

LIVE: KVELERTAK – 22. 6. 2016, Ostrava, Barrák

Jako by nestačilo, že začaly pravé letní pařáky, do ostravského Barráku přijela ve středu 22. června přitopit pod kotlem jedna z top live kapel dneška – norští KVELERTAK.

Zatímco se ale chlapi před koncertem osvěžovali na zahrádce sousedního podniku, včas příchozí mohli omrknout předskakující MORNING HOOKERS. Poláci usilovali o podobné žánrové vyznění, s jakým bodují hvězdy večera, autorsky ale musí ještě hodně zamakat. Navíc, statický přednes dojem z jejich setu taky spíš srážel.

KVELERTAK nastoupili něco před desátou a že můžete koncert nastartovat rovnou ve vysoké provozní teplotě, předváděli od prvních tónů. Tohle bylo skutečně minimálně o dvě třídy jinde. Erlend Hjelvik samozřejmě na pódium napochodoval v nezbytné soví masce (v apgrejdu pro „noční vidění“ připomínal Sůvu z Watchmenů), ale stejně samozřejmě ji po prvním válu sundal, aby mohl otestovat pevnost vydatně pařícího kotle. Co na tom, že konstrukční nosnost rukou kotelníků se nejevila úplně pevně, koncerty KVELERTAK jsou o živelnosti a o výměně energie s fanoušky a věřím, že i kdyby jich pod pódiem stálo jen pět, zpěvák do nich beztak skočí. S festivalovým vystoupením se to klubové nedá srovnávat, v menším uzavřeném prostředí animálnost kapely pocítíte doslova hmatatelně. A taky je fajn, když se můžete hezky zblízka přesvědčit o tom, že i muzikanti si vystoupení užívají a nehrají nějakou profesůru. Dodnes si nepamatuju název jediného songu KVELERTAK, ale kdo by se chtěl zaobírat myšlenkami na setlist, když kapela tak dobře šlape a nenechá vás postávat se založenýma rukama. A vím jistě, že když se začala rozjíždět „Ordsmedar Av Rang“ (jo, musel jsem si to dohledat), málem jsem si z toho nadšení ucvrkl. Fungovaly i nové kousky, a jestliže mám při poslechu aktuálního alba „Nattesferd“ pocit, jako by borci trošku zjemnili, naživo byl dojem opačný. Přiznám se, že koncerty v poslední době nějak zvlášť nevyhledávám, ale jestliže KVELERTAK ten svůj punkovo-blackový mix zase někdy přivezou, půjdu se bez váhání zpotit znovu. I kdyby venku bylo čtyřicet.

text: Václav Tesař

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
21.05. EXHORDER
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace