Nový Spark
venku od 2. dubna
Plachty napnuty! Dobrodružství volá!

Plachty napnuty! Dobrodružství volá!

Kariéra RUNNING WILD se za posledních deset let zauzlila a rozvinula takovým způsobem, že ji mnozí můžeme považovat za neskutečný příběh jednoho houževnatého muže, zatímco jiní totéž mohou označit za opakovaný vtip. Pod praporem lebek a hnátů, Spark ahoy!

Každopádně příběh RUNNING WILD je natolik pozoruhodný živočich, že jsme si nedlouho před vydáním dalšího alba předsevzali jej chvíli pozorovat z odstupu i zblízka. Vzrušující analýza navazuje na tři roky starý velký rozhovor, který ve Sparku vyšel v čísle 3/2017 . Naše zkoumání nám nedávalo spát, proto jsme ještě před dokončením článku zavolali do Hannoveru Rolfu Kasparkovi, abychom vyřešili některé stále nedořešené otázky.


Jen málo kapel by riskovalo svou kariéru proto, aby zůstaly samy sebou, byly věrné svým principům, nic nenamítaly proti pořizování amatérských záznamů z koncertů, dokázaly bez zásadních rozchodů překonat krize, a především od samého počátku nepředstírat, že jsou něco víc než jen parta maníků, které baví hrát a kteří si jsou vědomi, že je potkalo v životě velké štěstí a že za ně světu něco dluží. Patetické? Ne, PEARL JAM!


Dne 7. ledna opustil rockovou planetu Neil Peart, bubeník kanadských vizionářů RUSH, který se nesmazatelně zapsal do rockové historie. Jeho odkazu a památce se věnujeme v Rockových Mohykánech. Díky za všechno!

Hansi Kürsch a Jon Schaffer se po dlouhých patnácti letech opět kreativně spojili v DEMONS & WIZARDS a lakonicky nazvanou desku „III“ s nimi řešíme v třístránkovém rozhovoru. Power metal pro znalce!

Z dalších rozhovorů vybíráme GOTTHARD, ALMANAC, BURNING WITCHES, HARLEJ, LORDI, SERENITY, PSYCHOTIC WALTZ či KVELERTAK. V Deep Look Inside mluvíme Yannisem Papadopoulem z nadějných BEAST IN BLACK a v Holocaust Nightmare zpovídáme Ihsahna z jeho lásky k Severu.

Březen je napěchovaný rovněž silnými koncertními zážitky. Dozvíte se, jak vnímali naši redaktoři koncerty SABATON, ABBATHA, HAMMERFALL, LINDEMANN, PERSISTENCE TOUR, THE HU. Naprosto speciálním materiálem jsou čtyři strany o plavbě na lodi s MEGADETH - Megacruise 2019 očima našeho věrného čtenáře Pepi „Larse“ Kubíčka.

Albem měsíce se stalo „Folkesange“ od dánské MYRKUR a na dvou stranách s Amalií Bruun pohovořila Jana Vrbková. Jaká kouzla a čáry opanovaly redakční hlavy, že folk za sebou nechal všechny opravdu metalové desky, to vysvětlit nedokážeme…


Příjemné čtení vám přeje šéfredaktor Karel Balčirák.


Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace