Nový Spark
venku od 3. června
Live SERENITY, TEMPERANCE, TULIP, FLOWERLEAF: Dlouhá noc symfoniků 16.2.2024

Live SERENITY, TEMPERANCE, TULIP, FLOWERLEAF: Dlouhá noc symfoniků 16.2.2024

S jedinou zastávkou v České republice nás ve zlínském Masters of Rock Café poctili svou návštěvou SERENITY spolu s plejádou hostů – TEMPERANCE, TULIP a FLOWERLEAF! Přestože se zdál večer opravdu dlouhý, milovníci symfonického metalu si rozhodně přišli na své.

První kapela má za úkol dostat diváky do varu a rozproudit jim krev hned ze startu. Brazilsko-německá formace FLOWERLEAF se tohoto úkolu zhostila s nadšením a profesionalitou, za kterou by se nemusel stydět ani headliner kdejaké akce. Těžko by člověk věřil, že se jedná teprve o druhý koncert jejich první tour. Exotická zpěvačka Vivs Takahashi s brazilsko-japonskými kořeny sebevědomě komunikovala s publikem a to na ni reagovalo pozitivně a nadšeně. Věřím, že o FLOWERLEAF ještě uslyšíme.

Tolik chvály na komunikaci s publikem nelze udělit druhé kapele TULIP, která za námi přijela až z Texasu. Jejich hudba je poslechově velmi příjemná, poutavá a odlehčená, ale kapela si ji užívala spíš ve své vlastní bublině, než aby ji naplno sdílela s diváky. Za obdiv stojí ohromná vokální barevnost frontmanky Ashleigh Semkiw a preciznost hudebníků, kteří se skvěle doplňovali s dobře vyváženými samply.

Italští TEMPERANCE se stali hvězdami večera v očích a uších mnoha diváků, a dle některých svým vystoupením dokonce předčili samotného headlinera. Kompletní sestava jim neskutečně svědčí a dynamika show dostává nový rozměr, když se spojí symfonie hlasů všech tří zpěváků – Kristin Starkey, Marco Pastorino a Michele Guaitoli (známého i z kapely VISIONS OF ATLANTIS). Na pódiu i pod ním vládla strhující energie, a české publikum, které je pro TEMPERANCE podle jejich slov velmi oblíbené, nenechalo kapelu na pochybách, že je to vzájemné.

Headlineři SERENITY si pro fanoušky přichystali bohatou show a bylo vidět, že se snaží rozdělit dlouhý set tak, aby nepůsobil zdlouhavě a monotónně. To se jim povedlo například zapojením akustického setu, zahrnujícího i repertoár od FALLEN SANCTUARY, společné kapely zpěváků Georga Neuhausera a Marca Pastorina. Kromě kytar a harmonických zpěvů nechyběly ani perkuse, které dodávaly akustickému dortu luxusní třešničku. Nevšední zážitek připravil divákům bubeník Andreas Schipflinger, když během písně „My Kingdom Comes“ imitoval na svých paličkách celý orchestr včetně houslí a flétny.

Vrcholem večera byl okamžik, kdy Georg pozval na pódium dlouhovlasého chlapce jménem Marvin a požádal ho, aby headbangoval místo něj, protože na rozdíl od Georga on ještě může. Tento milý moment ale bohužel utekl mnoha divákům, protože proběhl až po tzv. falešném konci. Po něm sice následovala další část vystoupení, ale mnoha fanouškům to ušlo. Poslední část koncertu si tak užila asi jen polovina sálu.

Text: Markéta Morávková (zpěvačka ALIA TEMPORA)

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
04.07. SMASHING PUMPKINS
11.07. ROYAL BLOOD
11.07. MASTERS OF ROCK
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace