Nový Spark
venku od 1. července
Březnový Spark hlídá Strážce času

Březnový Spark hlídá Strážce času

Titulka březnového Sparku patří metalistů ze země Tre kronor. A nejen IN FLAMES, s nimiž vám přinášíme obsáhlý materiál k novému albu „Foregone“, které jsme poprvé slyšeli už před několika týdny při jeho představení přímo ve Skandinávii a od té doby je pevno součástí našich redakčních playlistů. Ve velkém příběhu se věnujeme také novince jejich krajanů AVATAR, o jejichž popularitě svědčí vyprodaný blížící se koncert v brněnském Sonu. Mimochodem, obě kapely se dostaly taky na plakát.

Pro rozhovor jsme oslovili i dvě veličiny progresivní kytarové hudby – a to britské THRESHOLD a polské RIVERSIDE –, přičemž kapelník služebně mnohem mladší POLYPHIE Tim Henson je nejspíš vůbec nejmladším muzikantem, který se kdy dostal do rubriky Rockoví mohykáni. Vzhledem k hudbě, kterou tvoří a riffům, které kouzlí jeho prsty, však zcela oprávněně.

Formou rozhovorů vám představujeme také nová alba BEYOND THE BLACK, THEM či KAMELOT, kteří to dotáhli rovnou do Galerie titánů. A vynechat jsme nemohli ani Iggyho Popa, jehož novinka „Every Loser“ se v únoru stala Albem měsíce.

Z tuzemských zástupců tvrdé hudby můžete na stránkách březnového čísla narazit na ambiciózní metalisty ze Slovenska EUFORY, Izziho z DOGY, kterého jsme vyzpovídali do rubriky Ušní průplach, anebo Dr. Konektora z PANOPTIKA, který se sice na pódiích skrývá pod maskou, do své duše v rubrice Deep Look Inside nám však nahlédnout dal.

Samozřejmě nemůžou chybět ani další pravidelné rubriky, včetně sekce Holocaust Nightmare, kde pokračuje výprava po zemích blackmetalového severu, tentokrát se zastávkou v Norsku, přičemž vyprávění Martina Kajzara vhodně doplňuje rozhovor Jany Vrbkové s ENSLAVED!


Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
17.07. GEVURAH, VORTEX OF END
17.07. VOIVOD, ACID FORCE
17.07. JUNGLE ROT, DEAD CARNAGE, BLOODY OBSESSION
20.07. OBSCENE REVENGE
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. KORN, SPIRITBOX
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace