Nový Spark
venku od 1. prosince
Březnový Spark hlídá Strážce času

Březnový Spark hlídá Strážce času

Titulka březnového Sparku patří metalistů ze země Tre kronor. A nejen IN FLAMES, s nimiž vám přinášíme obsáhlý materiál k novému albu „Foregone“, které jsme poprvé slyšeli už před několika týdny při jeho představení přímo ve Skandinávii a od té doby je pevno součástí našich redakčních playlistů. Ve velkém příběhu se věnujeme také novince jejich krajanů AVATAR, o jejichž popularitě svědčí vyprodaný blížící se koncert v brněnském Sonu. Mimochodem, obě kapely se dostaly taky na plakát.

Pro rozhovor jsme oslovili i dvě veličiny progresivní kytarové hudby – a to britské THRESHOLD a polské RIVERSIDE –, přičemž kapelník služebně mnohem mladší POLYPHIE Tim Henson je nejspíš vůbec nejmladším muzikantem, který se kdy dostal do rubriky Rockoví mohykáni. Vzhledem k hudbě, kterou tvoří a riffům, které kouzlí jeho prsty, však zcela oprávněně.

Formou rozhovorů vám představujeme také nová alba BEYOND THE BLACK, THEM či KAMELOT, kteří to dotáhli rovnou do Galerie titánů. A vynechat jsme nemohli ani Iggyho Popa, jehož novinka „Every Loser“ se v únoru stala Albem měsíce.

Z tuzemských zástupců tvrdé hudby můžete na stránkách březnového čísla narazit na ambiciózní metalisty ze Slovenska EUFORY, Izziho z DOGY, kterého jsme vyzpovídali do rubriky Ušní průplach, anebo Dr. Konektora z PANOPTIKA, který se sice na pódiích skrývá pod maskou, do své duše v rubrice Deep Look Inside nám však nahlédnout dal.

Samozřejmě nemůžou chybět ani další pravidelné rubriky, včetně sekce Holocaust Nightmare, kde pokračuje výprava po zemích blackmetalového severu, tentokrát se zastávkou v Norsku, přičemž vyprávění Martina Kajzara vhodně doplňuje rozhovor Jany Vrbkové s ENSLAVED!


Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
30.11. MYSTHIRMING, DARVAZA, HELLERUIN, WRANG
01.12. SKINDRED
01.12. HARLEJ
02.12. THE SUBWAYS
02.12. WINTER MASTERS OF ROCK
02.12. HARLEJ
03.12. A.A. WILLIAMS, KALANDRA, LYS MORKE
04.12. HARLEJ
05.12. FEAR FACTORY, BUTCHER BABIES, IGNEA, GHOSTS OF ATLANTIS
06.12. THE ABBEY
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace