Nový Spark
venku od 1. července
LIVE: Třetí koncert Spark Fresh Blood 2016, 23. 11. Bunkr Rock Klub, Liberec

LIVE: Třetí koncert Spark Fresh Blood 2016, 23. 11. Bunkr Rock Klub, Liberec

Již potřetí zazněly libé tóny účastníků soutěže kapel Spark Fresh Blood, tentokráte v libereckém Bunkru. Pro velice slušně zaplněný sál zahrála soutěžní dvojice ACT OF GOD a SWEET LEOPARD a jako bonus SIGHTS.

Jelikož turnovským DEATHWARD ochořel zpěvák, počet soutěžních kapel se snížil na dvě. S úderem osmé hodiny večerní šáhly do strun a na paličky jako první liberečtí ACT OF GOD. Symfonický metal s prvky speedu a ženským vokálem má v Liberci pevnou základnu a příjemně načal večer. S ženským vokálem kontrastoval řvavý hlas kytaristův a dvojšlapkové pasáže hezky povařily krev v žilách diváctva. Velmi povedené vystoupení a hodně úsměvů kapely během něho i po něm.

Jako druzí nastoupili na pódium zástupci ostravské glam rockové školy SWEET LEOPARD. Čtveřice, která nedávno vydala nové album „Horny House“ hraje v nejlepší tradici kapel, kterým oční stíny a make-up není vůbec cizí. SWEET LEOPARD strhli slušně zaplněný klub o cca 80 neplatících (vstup je, jako na každé Spark Fresh Blood akci, zadarmo) k závěrečnému vyzpěvování a halekání spolu s kapelou. Skvělá energická show.

Před nástupem domácích mladých borců SIGHTS proběhlo vyhlášení losování o tři výhry a jak předplatné Sparku a Fakkera, tak triko Spark a knížka z historie rocku si našly své vítěze. Poté už nic nebránilo, aby se z repráků rozlinul ostrý a nesmlouvavý metalcore z dílny SIGHTS. Kluci jsou sice dle občanek mladí, ale válí jak zkušení válečníci kovu a jádra. Moderní zvuk spolu se sebevědomým výstupem a dobrými skladbami poženou tuto partu jistě za hranice severních Čech. Naviděnou při poslední akci, příští pátek v Českých Budějovicích.

Text: Tomáš Vítek
Foto: Michal Hell Strádal

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
05.08. EMMURE, STELLARIS, SWEPT INTO DECAY
07.08. BRUTAL ASSAULT
07.08. MR. BIG
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace