Nový Spark
venku od 1. června
LIVE: Třetí koncert Spark Fresh Blood 2016, 23. 11. Bunkr Rock Klub, Liberec

LIVE: Třetí koncert Spark Fresh Blood 2016, 23. 11. Bunkr Rock Klub, Liberec

Již potřetí zazněly libé tóny účastníků soutěže kapel Spark Fresh Blood, tentokráte v libereckém Bunkru. Pro velice slušně zaplněný sál zahrála soutěžní dvojice ACT OF GOD a SWEET LEOPARD a jako bonus SIGHTS.

Jelikož turnovským DEATHWARD ochořel zpěvák, počet soutěžních kapel se snížil na dvě. S úderem osmé hodiny večerní šáhly do strun a na paličky jako první liberečtí ACT OF GOD. Symfonický metal s prvky speedu a ženským vokálem má v Liberci pevnou základnu a příjemně načal večer. S ženským vokálem kontrastoval řvavý hlas kytaristův a dvojšlapkové pasáže hezky povařily krev v žilách diváctva. Velmi povedené vystoupení a hodně úsměvů kapely během něho i po něm.

Jako druzí nastoupili na pódium zástupci ostravské glam rockové školy SWEET LEOPARD. Čtveřice, která nedávno vydala nové album „Horny House“ hraje v nejlepší tradici kapel, kterým oční stíny a make-up není vůbec cizí. SWEET LEOPARD strhli slušně zaplněný klub o cca 80 neplatících (vstup je, jako na každé Spark Fresh Blood akci, zadarmo) k závěrečnému vyzpěvování a halekání spolu s kapelou. Skvělá energická show.

Před nástupem domácích mladých borců SIGHTS proběhlo vyhlášení losování o tři výhry a jak předplatné Sparku a Fakkera, tak triko Spark a knížka z historie rocku si našly své vítěze. Poté už nic nebránilo, aby se z repráků rozlinul ostrý a nesmlouvavý metalcore z dílny SIGHTS. Kluci jsou sice dle občanek mladí, ale válí jak zkušení válečníci kovu a jádra. Moderní zvuk spolu se sebevědomým výstupem a dobrými skladbami poženou tuto partu jistě za hranice severních Čech. Naviděnou při poslední akci, příští pátek v Českých Budějovicích.

Text: Tomáš Vítek
Foto: Michal Hell Strádal

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace