Nový Spark
venku od 1. června
Malta – ostrov hudby v zářijovém moři

Malta – ostrov hudby v zářijovém moři

Taky jste si nechali ještě nějaké ty dny dovolené na podzim pro strýčka příhodu? Přemýšlíte, že i v září lze vyrazit na jih za teplem a mořem a vyhnout přeplněným plážím? Máme pak jeden tip na ostrov, který možná znáte, ale v září představí v lehce nečekaném, hudebním světle.

Pandemie koronaviru postavila zažité dovolenkové zvyklosti na hlavu a mnozí, kteří měli svá obvyklá místa je letos z různých důvodů nenavštívila. Nastal proto čas vyzkoušet něco nového a proč ne perlu Středozemního moře, ostrov Malta? Září na Maltě je nabité zajímavými hudebními událostmi , které by mohli změnit zažitý model trávení dovolené.

Už 17. září proběhne festival Malta Rocks v nádherném prostředí v lokalitě Fosos ve městečku Floriana, hned vedle hlavního města Valetty. Představí se výkvět maltské hudební scény, která sahá od popu, místního rapu i k rocku. Maltština je zajímavou směsicí italštiny a arabštiny a nabízí tak středoevropskému uchu neslýchané zvukomalby.O sobotu později, tedy 24. září rozezní historické sýpky ve Florianě tóny QUEEN. Se spektakulární koncertem It’s a Kind of Magic – The Queen Story se uvede BBC Concerta Orchestra. Šedesátihlavé hudební těleso a rocková kapela hudebně převypráví příběh QUEEN se všemi velkými hity nesmrtelného Freddieho a jeho boys. Klasiky od QUEEN doplní pak další šlágry od Jimiho Hendrixe, LED ZEPPELIN, Johna Lennona či Arethy Franklin. A přehraný bude i celý legendární set z Live Aid v londýnském Wembley.


Příznivci elektronické hudby v orchestrálním provedení pak budou potěšeni přítomností anglického DJ Petea Tonga a jeho THE HERITAGE ORCHESTRA. Tong se proslavil diskžokej BBC 1 a svou prací na Ibize, oblíbené letní destinaci mladých Britů. Jeho verze slavných tanečních hitů není sice metal, ale i tak může být docela nářez.


Na ostrov je přímé letecké spojení z Prahy s AirMalta. Při telefonickém objednání letenky však dejte pozor, abyste neměli rýmu. Mohli byste pak přistát na Baltu, což vás jistě nepotěší. A přes osmdesát procent dospělých Malťanů dostalo už svou první dávku vakcíny pro covidu-19, čímž se stala nejproočkovanější turistickou destinací v Evropské Unii.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace