Nový Spark
venku od 31. prosince
MetalGate Massacre vol.6: před branami finále

MetalGate Massacre vol.6: před branami finále

Šestý ročník soutěže kapel MetalGate Massacre se blíží ke svému závěru. Ve čtvrtek 18.2.2016 se v pražském klubu Modrá Vopice uzavřela základní část letošního MGM a to třetím základním kolem, ve kterém se utkaly kapely Teralodon, Drunk with Pain a LateXjesuS. Ani v tomto případě se nám nevyhnul výpadek čtvrté soutěžní kapely, tentokráte Gun Alchemy, která se tedy třetího klání nezúčastnila.

Oproti předcházejícím kolům doznalo to třetí vyšší divácké účasti, což rozhodně bylo ku prospěchu věci a jistě potěšilo všechny přítomné kapely, které podaly znamenité výkony.

O výsledku kola rozhodovali svým hlasováním opět jednak přítomní diváci a jednak odborná porota ve složení Růžena Šmejkalová (zástupce kreativní divize Artellery), Bohouš Němec (hudební publicista, moderátor Rádia 1 a Radia Beat), Chymus (frontman Antigod), Michal Samiec (zvukař, baskytarista, redaktor magazínu Muzikus) a Luboš „LooMis“ Maule (redaktor webzinu MarastMusic.com). A jak to tedy dopadlo? První příčku obsadilo uskupení LateXjesuS s celkovým počtem 21 hlasů. Na druhém místě skončili Drunk with Pain s celkovým počtem 20 hlasů. A závěrečná třetí příčka připadla kapele Teralodon s celkovým počtem 12 hlasů.

Do finále tedy postoupili jednak LateXjesuS jakožto vítěz kola, a jednak Drunk with Pain jakožto tzv. nejlepší druhé místo, tedy kapela, která získala nejvyšší počet hlasů na druhém místě v rámci všech základních kol (pro porovnání, Vanguard na prvním a Notion Deep na druhém kole získali shodně 14 hlasů). Blahopřejeme!

**Základní část je tedy za námi a nyní nás čeká velké finále šestého ročníku, které proběhne ve čtvrtek 3.3.2016 opět v klubu Modrá Vopice. V této závěrečné bitvě, která rozhodne o celkovém vítězi letošního MGM se střetnou AGASSIZ, MELTDOWN, LATEXJESUS a DRUNK WITH PAIN! **

Připomínáme, že ve hře je výroba videoklipu, nahrávání ve studiu, výroba kapelního merche a další hodnotné ceny.

Začínáme v 20:00. Klub je pro diváky otevřen v 19:00. Vstupné je jako vždy zdarma!

Tentokrát půjde o všechno! Těšíme se na vás!

www.metalgate.cz

Nový Spark
venku od 31. prosince
Kalendář akcí
29.01. LIVESTREAM SCOUR
12.03. LIVESTREAM NIGHTWISH
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
21.09. FROG LEAP
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
A co FAKKER!?