Nový Spark
venku od 1. července
Metalgate vydají biografii kapely FORGOTTEN SILENCE

Metalgate vydají biografii kapely FORGOTTEN SILENCE

Na scéně jsou více než pětadvacet let, během kterých se stali uznávanou veličinou tuzemské rock/metalové alternativy. Nyní se dočkají knihy, která je důkladnou sondou do kapelního nitra. Autoři Alexandr „Krusty“ Nováček a Lukáš Hořínek vás již v prosinci pozvou na cestu do historie Forgotten Silence.

Publikace dostane název Diagnóza 19932020: Syndrom zapomenutého ticha. Bude mít více než 300 stran, které kromě textu nabídnou i archivní fotografie. „K nápadu na sepsání biografie Forgotten Silence mne vedl prostý a jednoduchý fakt - moc jsem si ji chtěl přečíst a obohatit si o ni sbírku,“ usmívá se Lukáš Hořínek, který je sám velkým fanouškem hudebních knih. Kořeny spolupráce s Krustym sahají do jara roku 2019, kdy si spolu psali o oblíbené muzice. Samozřejmě padlo slovo i na Forgotten Silence, což nakonec vedlo k seriálu rozhovorů, které byly zveřejněny na webu Fobia zine. „Následoval nesmělý dotaz na MetalGate, zda by měli zájem o vydání knihy, a pak už jen jízda až do tohoto bodu,“ dodává Lukáš Hořínek, pro kterého je Diagnóza 19932020: Syndrom zapomenutého ticha knižním debutem.

Dokončení knihy paradoxně pomohla letošní koronavirová krize. „Jenom díky několika týdnům pobytu na home office se podařilo dohledat mraky faktů, informací, fotografií,“ říká Krusty. „Ono se to možná nezdá, ale je za tím tuna mravenčí práce, kdy bylo třeba ověřit a dohledat spoustu věcí, obeslat s dotazy všechny současné i bývalé členy kapely, čekat na jejich odpovědi, upomínat je, upravovat stylistiku, shánět fotografie a jejich autory a tak dále. A to nemluvím o grafickém martyriu, které jsme po večerech absolvovali s naším dvorním designerem Onehalphem. Nechal na knize stovky hodin práce. Jsem opravdu a neskromně hrdý na to, co se nám s Lukášem a Onehalphem podařilo. Stvořili jsme knihu, kterou bychom sami rádi četli – a přesně tak jsme to chtěli.“ „Spolupráce s ostatními mě nesmírně bavila. Moc si považuji, že do toho se mnou šli. Děkuji a těším se, až se kniha dostane k fanouškům. Mají se na co těšit!“ uzavírá Lukáš Hořínek.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
15.07. LIVING COLOUR, NANDAY
17.07. GEVURAH, VORTEX OF END
17.07. VOIVOD, ACID FORCE
21.07. AC/DC
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. KORN, SPIRITBOX
29.07. SCORPIONS
01.08. SUFFOCATION
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace