Nový Spark
venku od 1. června
MICHAEL WAGENER: Producent ze staré školy

MICHAEL WAGENER: Producent ze staré školy

Práce ve studiu je obestřená mnohými tajemstvími a do zákulisí vzniku alba vidí jen málokdo mimo kapelu a producenta. Německý chlapík Michael Wagener patří k producentské elitě a stál u zrodu hair metalové vlny v Los Angeles. Sehnat ho na rozhovor byl menší zázrak a v prosincovém čísle vám s hrdostí předkládáme čtyřstránkový rozhovor.

Do jeho producentské a mixážní diskografie se řadí takové kapely jako DOKKEN, ACCEPT, METALLICA, ALICE COOPER, STRYPER, OVERKILL, W.A.S.P., OZZY OSBOURNE, MÖTLEY CRÜE, či SKID ROW.



„Producent je taková máma, která se o všechny stará, na vše dohlíží a musí ze všech dostat to nejlepší. To je na téhle práci to nejtěžší, protože sami muzikanti někdy nemají ponětí, čeho jsou schopni,“ popisuje svou roli ve studiu v rozhovoru pro Spark Michael.

Vašek Tesař pořídil s Michaelem dlouhý čtyřstránkový rozhovor. Příjemné čtení!

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
27.06. BLUDFEST 2026: YUNGBLUD, BIFFY CLYRO, PRIMAL SCREAM
29.06. DOGSTAR
30.06. ALICE COOPER
02.07. A PERFECT CIRCLE
06.07. ZZ TOP
07.07. IDLES
16.07. MASTERS OF ROCK
02.08. JUDAS PRIEST
12.08. ALIEN ANT FARM
04.09. METAL!!! 2026
A co FAKKER!?
logo