Nový Spark
venku od 1. března
Ozzy Osbourne: Princ temnoty

Ozzy Osbourne: Princ temnoty

O muži, který svým gigantickým vkladem zatřásl celou historií rock’n’rollu, bylo popsáno tisíce stran, že by vydaly na menší knihovnu. Vždy ale existuje možnost podívat se na kariéru krále tvrdé muziky z jiného úhlu s akcentem na dosud nepoznané nuance. Pohodlně se usaďte, princ temnoty přichází.


„Dětství Johna Michaela Osbournea nepřipomínalo ani v nejmenším budoucnost heavymetalové ikony a věrozvěsta rockerského života. Právě naopak, malý Ozzy byl jako dítě outsider pair excellence. Trpěl dyslexií, ve škole platil za otloukánka a podivného kmána. Přesně takového typa, kterého si grázlové vyberou, aby ho mohli trýznit. A taky že jo. „V jedenácti letech mě dva šmejdi čapli a donutili svlíknout. Smáli se mi, sahali na mě a ponižovali mě. Bohužel se tak poprvé stalo před zraky mé sestry, což mě dostalo úplně na dno. Stejná situace se pak stala denní rutinou při cestě ze školy,“ prozradil před lety Osbourne, který trauma z dětství nikdy nepřekonal. Čert ví, kam by ho vzhledem k okolnostem osud zavál, kdyby nebylo geniálních THE BEATLES.“

Ozzyho příběh popisujeme na osmi stranách a velmi se těšíme na novou desku, která má vyjít v lednu 2020.

Do Galerie Titánů jsou nominováni Dánové PRETTY MAIDS. Jejich poslední deska „Undress Your Madness“ se umístila na vysoké příčce v bodování a Honza Kozák zkoumá dánský dynamit na čtyřech stranách.

Stále narůstající ženské zastoupení v tvrdé muzice reprezentují rozhovory s JINJER, THE AGONIST, Louise Lemón a domácími TEMPUS. Fanoušky elektroniky a melodie potěšÍ otevřený pokec s Jakem E z CYHRA a na old i news school HC fans čeká AGNOSTIC FRONT a M.O.D.

Velkou pozornost prosím věnujte čtyřstránkovému materiálu s Michaelem Wagenerem, věhlasným producentem klíčových alb ACCEPT, DOKKEN, HAMMERFALL, ALICE COOPERA, SKID ROW či LORDI. Německý producent ze staré školy se nesmazatelně zapsal na americkou nejen 80. let. Budete překvapeni, kde všude najdete Michaelův otisk. „Producent je taková máma, která se o všechny stará, na vše dohlíží a musí ze všech dostat to nejlepší. To je na téhle práci to nejtěžší, protože sami muzikanti někdy nemají ponětí, čeho jsou schopni,“ popisuje Michael svou úlohu. Vašek Tesař připravil skvělý pohled do zákulisí klíčového muže.

A až budete mít chvíli čas na přemýšlení, vezměte do ruky Kulturní špionáž, kde zpovídáme hudebníka Bibiho Ahmeda, z Nigeru, jedné z nejchudších zemí na světě. Jeho blues rock jsme recenzovali v zářijovém čísle a povedlo se nám s ním spojit. Životní příběh a filozofie Tuarega z pouště, na hony vzdálené našemu stylu života, a přesto důvěrně známé, budou pro mnohé velmi překvapivé v pozitivním smyslu.Prosincové číslo zpracovává i hodně live koncertů včetně švédské návštěvy (AMON AMARTH, ARCH ENEMY, HYPOCRISY) hlavního města. Kromě koncertu Tre Kronor se ohlížíme za BEAST IN BLACK, MAYHEM/GAAHLS WYRD, VOLBEAT, CONAN, CELLAR DARLING, THE UNITY, THE EXPLOITED, PROTECTOR a všech jejich předkapel. Jako třešnička na live dortu je pak report z přednáškového turné Bruce Dickinsona.

Prosincový Spark skýtá samozřejmě daleko více materiálu, ale radši si jej objevte sami. V tom se podle nás skrývá daleko větší kouzlo a čím dál tím potřebnější protijed instantní době, kde všichni všechno mají na dosah svou kliků. Zasloužené věci chutnají tak nějak lépe.

Příjemné objevování a pohodové Vánoce vám přeje šéfredaktor Karel Balčirák.

PROSINCOVÝ SPARK NA STÁNCÍCH OD PÁTKU 29. 11.


Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.03. CITRON
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace