Nový Spark
venku od 2. května
THE AGONIST končí, zčásti kvůli finančním problémům

THE AGONIST končí, zčásti kvůli finančním problémům

Kanadští THE AGONIST po téměř dvaceti letech na scéně a šesti studiových albech končí. Kapela, kterou kdysi zakládala zpěvačka Alissa White-Gluz, jež později prchla k ARCH ENEMY, to oznámila na sociálních sítích, že šlo o „těžké, ale nevyhnutelné rozhodnutí“.

„Faktorů je víc, od osobních až po ty finanční, ale zásadní je to, že se už v pěti lidech nedokážeme shodnout na tom, jakým směrem by se měli THE AGONIST ubírat, aby to dávalo smysl a zároveň respektovalo osobní život a přání jednotlivých členů,“ píše kapela v prohlášení, v němž děkuje svým fanouškům za léta podpory.

Někteří z členů se prý budou víc než muzice věnovat svým rodinám, jiné můžeme v budoucnu sledovat v nových projektech. Zpěvačka Vicky Psarakis rovnou avizuje letní vydání EP s vlastní kapelou SICKSENSE, bubeník Simon McKay si hledá nové angažmá, kytarista Paco Jobin láká na projekt LEADING THE BETRAYED, druhý kytarista Danny Marino prý pracuje rovnou na dvou nových počinech a basák Chris Kells, který v minulosti režíroval všechna videa THE AGONIST, se chce věnovat víc právě této profesi.

Že těch finančních problémů možná bylo víc než těch osobních, naznačuje apel kapely na pořízení stávajícího merche, který prý už další vyráběn nebude. „Příjmy půjdou přímo kapele, aby nám pomohly uhradit naše zbývající dluhy. Přežijeme. Na konci tunelu vždy svítí světlo.“

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace