Nový Spark
venku od 1. června
THE AGONIST končí, zčásti kvůli finančním problémům

THE AGONIST končí, zčásti kvůli finančním problémům

Kanadští THE AGONIST po téměř dvaceti letech na scéně a šesti studiových albech končí. Kapela, kterou kdysi zakládala zpěvačka Alissa White-Gluz, jež později prchla k ARCH ENEMY, to oznámila na sociálních sítích, že šlo o „těžké, ale nevyhnutelné rozhodnutí“.

„Faktorů je víc, od osobních až po ty finanční, ale zásadní je to, že se už v pěti lidech nedokážeme shodnout na tom, jakým směrem by se měli THE AGONIST ubírat, aby to dávalo smysl a zároveň respektovalo osobní život a přání jednotlivých členů,“ píše kapela v prohlášení, v němž děkuje svým fanouškům za léta podpory.

Někteří z členů se prý budou víc než muzice věnovat svým rodinám, jiné můžeme v budoucnu sledovat v nových projektech. Zpěvačka Vicky Psarakis rovnou avizuje letní vydání EP s vlastní kapelou SICKSENSE, bubeník Simon McKay si hledá nové angažmá, kytarista Paco Jobin láká na projekt LEADING THE BETRAYED, druhý kytarista Danny Marino prý pracuje rovnou na dvou nových počinech a basák Chris Kells, který v minulosti režíroval všechna videa THE AGONIST, se chce věnovat víc právě této profesi.

Že těch finančních problémů možná bylo víc než těch osobních, naznačuje apel kapely na pořízení stávajícího merche, který prý už další vyráběn nebude. „Příjmy půjdou přímo kapele, aby nám pomohly uhradit naše zbývající dluhy. Přežijeme. Na konci tunelu vždy svítí světlo.“

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
27.07. BENÁTSKÁ 2023
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace