Nový Spark
venku od 1. února
Mike Howe (†55): Vzpomínka na hlas a srdce METAL CHURCH

Mike Howe (†55): Vzpomínka na hlas a srdce METAL CHURCH

Když v roce 2015 oznámil šéf METAL CHURCH, že se do kapely po dvaceti letech vrací jeden z jejich dřívějších ikonických prvků v podobě Mikea Howea, zašumělo to mezi fanoušky amerického power metalu napjatým a zároveň natěšeným očekáváním. Jenže staré časy pro METAL CHURCH definitivně skončily letos 26. července, kdy byl Mike Howe nalezen mrtvý ve svém domě.

Z obnovení dávné spolupráce pod hlavičkou METAL CHURCH se časem rekrutovala dvě studiová alba: „XI“ (2016) a „Damned if You Do“ (2018), podařený výběr s dalším nevydaným materiálem „From the Vault“ (2020) a fanoušky vděčně přijatý živák „Classic Live“ (2017). A koncerty, turné, festivaly; METAL CHURCH jeli ve velkém stylu.

Těžko tak uvěřit, že si Mike Howe sám nasadil oprátku na krk. Vždyť zpěvákovo nadšení, nasazení a pěvecká, ale i lidská pohoda povyšovaly koncerty METAL CHURCH na zážitek, který se těžko kdy vytěsní z paměti. Je asi nepředstavitelné, co se dělo v Mikeově mysli za poslední rok, že dospěl k rozhodnutí odejít dobrovolně z tohoto světa. Údajně za tím byla jeho dlouhodobá skepse a zklamání z vývoje a zneužívání vlivu ve světě, především ve zdravotnické a farmaceutické oblasti, což jsou symbolicky témata, o nichž zpíval hned v úplně první skladbě pro METAL CHURCH „Fake Healer“.


I reakce jeho kolegů a kamarádů, za všechny kupříkladu Todda La Torreho, s nímž nazpíval novou verzi o pár řádků výše zmíněné skladby, nebo Johna Bushe z ARMORED SAINT („přeju si, aby mi byl býval zavolal“), byly plné šoku a nevěřícnosti, že tento chlapík, který miloval kromě svých dvou synů i přírodu a alespoň v rozhovorech vždy působil jako realista a člověk, který sice o věcech přemýšlí, ale nenechá se jimi vykolejit, už nikdy neuchopí mikrofon a nespustí svůj výjimečný ječák. Ať už je (nebo ještě bude) pravda jakákoliv, srdce zvonu metalového kostela, které se před šesti lety překvapivě roztlouklo, nyní definitivně puklo.

Profil Mikea Howea najdete v zářiovém Sparku v rubrice Rockoví mohykáni.

Nový Spark
venku od 1. února
Kalendář akcí
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.03. CITRON
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace