Nový Spark
venku od 2. října
Mystický PAN LYNX se spřáhnul s půlkou PRAŽSKÉHO VÝBĚRU

Mystický PAN LYNX se spřáhnul s půlkou PRAŽSKÉHO VÝBĚRU

Tajemný a nevyzpytatelný Pan Lynx si přizval na pomoc polovinu Pražského Výběru v podobě Michaela Kocába a Michala Pavlíčka a společně vytáhli z propasti podvědomí na světlo světa píseň "Kdo se bojí, musí do lesa".

Michal Skořepa, který stojí za Panem Lynxem a v minulosti s Výběrem vystupoval v O2 Areně i na několika dalších koncertech, dodává: "Kdo se bojí, musí do lesa, byla první věc od Pana Lynxe, na kterou jsem kdy sáhnul. Skrze ní se prakticky zrodil. Konkrétně od textu refrénu. Co se hudby týče, lákalo mě spojit všechno, co mám rád. Dekadentní klavír, stonerové kytary, grungeovou zatuchlost, teatrální sbory ála Queen, bubenické divnopaterny ála Nine Inch Nails s lehkou příchutí indiánské lidovky. Nevěděl jsem si úplně rady se slokou a věděl jsem, že to někde v druhé půlce chce divné a z paty tahané kytarový sólo. Pět let čekala tedy tahle věc na dodatečné koření. Jaké přesně je to koření, mi došlo, když jsem s Pražským Výběrem absolvoval coby pěvecký host několik koncertů včetně O2 Areny a měl jsem možnost vidět přímo do jejich kuchyně, kdy moje povědomí o genialitě obou pánů Kocába i Pavlíčka nabylo ještě úplně nových rozměrů."

"Že se mi podaří oba vizionáře nezávisle na sobě ulovit při jejich vytíženosti pro svou vlastní věc, je pro mě doteď něco, čemu dokážu uvěřit, jen když pustím play a slyším, co do toho oba dali. Michael Kocáb se mnou napsal text do slok, který z větší části patří jemu a přistoupil k tomu skutečně zaníceně, opakovaně se k němu se mnou vracel a každému slovu dával váhu. Na závěr náběrů hlasů s Milanem Cimfe ve studiu SONO, nám řekl, abychom nechali běžet nahrávání a spustil na nás salvu skřeků a pazvuků, které od něho každý dobře zná a ze kterých jsem si pak mohl doma stavět jak z lega. Vystačily by na samostatnou píseň. Michal Pavlíček mi poslal neuvěřitelných šestnáct verzí kytarového sóla, ať prý si vyberu. Pořád se z toho vzpamatovávám. Každému bych přál něco takového zažít."


Skladba je v pořadí již čtvrtým singlem ze stejnojmenné debutové desky Pana Lynxe, která vychází 10.10.2023. Na to navazuje křest 31.10. v pražském Paláci Akropolis . Deska vyjde ve velmi netradiční podobě, na kterou kapela již za pár dní spustí kampaň na Startovači.

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace