Nový Spark
venku od 1. července
NAVAR a Superstar v heavymetalovém duetu

NAVAR a Superstar v heavymetalovém duetu

Další singlová skladba znovuzrozené kapely NAVAR přináší nevšední spolupráci zpěváka a kytaristy Jiřího Raina a zpěvačky Leony Šenkové, která na sebe upozornila účastí ve finálovém klání talentové soutěže. Majitelka nádherného, sytě znělého hlasu dodala skladbě „Černej anděl“ výjimečný rozměr a něžný půvab. Předprodej alba zahájen!

„Píseň ,Černej anděl´ je specifický song! V období kolem roku 2000 jsme s NAVAREM zkoušeli zpravidla 3x týdně – což je dnes už bohužel naprosto nepředstavitelné! Zpravidla jsem každý týden napsal přibližně 5 nových skladeb, ze kterých jsem 2-3 nejlepší přehrál spoluhráčům a z těch se pak postupně tvořil náš repertoár. Obrovská spousta nápadů tak mizela v propadlišti dějin a ,Černého anděla´ potkal právě tento osud. Narozdíl od mnoha jiných jsem ale právě na tuto skladbu nikdy nezapomněl a čas od času mi vytanula na mysli,“ popsal genezi nového singlu NAVAR Jiří Rain.

Comeback NAVAR na Sparkshopu

„Když jsem píseň teď rekonstruoval pro album ,Návrat havranů´, překvapil mě její celkem moderní riffing a refrén, který doslova zalézá pod kůži! Jelikož se jedná o zpracování známého biblického příběhu Adama a Evy, hříchu a vyhnání z Ráje, přizval jsem jako ženský element fantastickou zpěvačku Leonu Šenkovou, se kterou se známe dlouhá léta a stejně jako NAVAR pochází z východních Čech. Text skladby popisuje prvotní symbolické lidské selhání, které má za následek pád, představující triumf zla/nezájmu/zrady/agrese/temnoty v nás... Přesto, i to největší zlo může v sobě skrývat zárodek ještě většího dobra – z Ráje vyhnaní Adam s Evou tak posvětí Zemi svým potem, krví a prací a vytvoří z ní domov pro celé lidstvo,“ uzavírá precizní popis skladby „Černej anděl“ Rain.

Videoklip pro song vznikal v pardubickém klubu Žlutý pes, kde NAVAR přesně před dvaceti lety odehrál své vůbec první klubové vystoupení. Byli u toho také kytarista Ondřej Pecina (ex-SEBASTIEN), baskytarista Honza „Bart“ Bartoš (TÖRR, ALKEHOL) a bubeník Radek Rain (ex-SEBASTIEN). A comebackové album „Návrat havranů“ vychází symbolicky 20. června 2022 pod labelem Smile Music Records. Už nyní můžete na Spotify najít remasterované verze debutového alba „1621“ a také speciálního EP „Proti všem“ z roku 2004.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
20.07. OBSCENE REVENGE
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace