Nový Spark
venku od 1. srpna
Naváže GOJIRA na dvě předchozí famózní alba?

Naváže GOJIRA na dvě předchozí famózní alba?

Už zanedlouho se dozvíme, jak zní v celé své kráse nové, v pořadí sedmé studiové album francouzských progresivců GOJIRA. Netrpělivě vyhlížená novinka pojmenovaná „Fortitude“ zasáhne naše slechy 30. dubna.

Očekávanou desku kapela dosud prezentovala singlem „Born for One Thing“. Jedenáct nových skladeb vzniklo ve studiu Silver Cord v produkci zpěváka/kytaristy Joea Duplantiera, který se stal také autorem originálního cover artworku nové desky. Než se nám k poslechu dostane novinka „Fortitude“, pojďme si v krátkosti připomenout jejich poslední nahrávky.


„L'Enfant Sauvage“ zanechalo v srdcích metalových fanoušků obří kráter. Počinem z roku 2012 překonala kapela sama sebe, posunula se na post headlinerů obřích festivalů a dokázala masám, že takhle vypadá budoucnost metalu. Heavy, ale melodické. Technické, ale chytlavé.

Po vydání ceněné placky „L’Enfant Sauvage“ zatoužila GOJIRA po změně. Pánové si vybudovali vlastní studio a produkci nadcházejícího alba „Magma“ ponechali na svých bedrech. Jeho tvorbu pak znatelně zasáhla smrt matky bratří Duplantierů. Vznikl zvukově a skladatelsky přístupnější a melodičtější materiál, současně atmosféričtější a éteričtější a ztěžka nasáklý tíživými emocemi vyvolanými zmíněnou tragédií. Skoro jako by „Magmu“ kapela natočila v rámci jakési terapie v první řadě pro sebe. Kombinace všech těchto faktorů měla za následek výjimečnou, neopakovatelnou chemii celé nahrávky. Bylo z toho ocenění „Album roku“ prestižního magazínu Metal Hammer a taky dvě nominace na Grammy.

Studiovku „Fortitude“ si už teď můžete předobjednat v našem Sparkshopu. Mimo to nabízíme také parádní trika a starší alba na doplnění sbírky.

Letošek se pro kapelu nese nejen ve znamení nadšení z nové nahrávky, ale také hned dvojnásobných kulatin. GOJIRA letos slaví 25 let od založení a 20 let od vydání debutu „Terra Incognita“. Přicházíme proto se slevou na vybrané Sparky s GOJIROU!

Zadej při platbě slevový kód GOJIRA50 a sundej 50 % z ceny vybraných časopisů, kde o kapele píšeme. Akce platí do 31. března 2021.

Nový Spark
venku od 1. srpna
Kalendář akcí
18.08. ROCK CASTLE 2022
25.08. SABATON, AVATAR, BLOODBOUND
12.11. ALTER BRIDGE, HALESTORM, MAMMOTH WVH
16.02. VILE VALLO
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace