Nový Spark
venku od 1. března
Návrat love metalu! Ville Valo chystá sólovku a zahraje v Praze

Návrat love metalu! Ville Valo chystá sólovku a zahraje v Praze

Fanoušci (nebo spíš fanynky) snad ani nedoufali, že ještě někdy uvidí gotického prince Ville Vala, frontmana rozpadnuvších se HIM, hrát naživo mimo jeho rodné Finsko. Najednou však přichází s opravdu velkými novinkami!

Ville Valo, bývalý zpěvák, skladatel a hlavní strůjce hudby HIM, se po rozpadu kapely v roce v 2017 držel spíše v ústraní. Spolupracoval s finskou kapelou THE AGENTS, která hraje ve Finsku vyvinutý hudební žánr „rautalanka“. V roce 2020 vydal pod sólovým jménem EP „Gothica Fenica, Vol. 1“, na němž se objevily tři skladby více se podobající tvorbě Valovy bývalé kapely. Návratu na světová pódia se však vyhýbal.

Nyní to však vypadá, že Ville Valo se vrací v celé své gotické kráse a Heartagram opět hraje hlavní roli! Ohlašuje nové sólové album „Neon Noir“ pod značkou VV, s níž bude pokračovat v odkazu HIM a love metalu. Jak bude znít první singl „Loveletting“, se dozvíme už v pátek 8. dubna, kdy bude zveřejněn oficiální videoklip.

Dobré zprávy ještě nekončí. Ville Valo chystá na rok 2023 velké turné po Evropě i Americe a nezapomíná ani na Prahu! Koncert v pražském Lucerna Music Baru se uskuteční 16. února 2023. Lístky budou k prodeji od pondělí 11. dubna v 10 hodin.

„Umělecky vzato je hlavní rozdíl mezi HIM a VV extra linka v Heartagramu, ale je to opravdu exkluzivní linka! Jsou to MAMAS AND PAPAS převlečení za METALLICU na cestě na halloweenskou akci ve Studiu 54. A teď kdo by nechtěl být svědkem takové události?“ říká o zvuku svého nového projektu Ville Valo. Teď ještě co si pod tím přesně představit…Brzy se to dozvíme!

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
24.03. APOCALYPTICA, EPICA
25.03. CANNIBAL CORPSE, DARK FUNERAL, INGESTED, STORMRULER
29.03. CULT OF LUNA, RUSSIAN CIRCLES, SVALBARD
06.04. WARBRINGER, EVIL INVADERS, SCHIZOPHRENIA, guest
13.04. BROTHER FIRETRIBE
13.04. LIK, MASS WORSHIP
18.04. LOUDNESS
18.04. WELSHLY ARMS
21.04. RHAPSODY OF FIRE
26.04. AVRIL LAVIGNE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace