Nový Spark
venku od 2. května
NIFELHEIM jsou mrtví, ať žijí HELLBUTCHER

NIFELHEIM jsou mrtví, ať žijí HELLBUTCHER

Švédští blackmetalisté NIFELHEIM jsou od roku 2022 neaktivní, poslední řadové album „Envoy of Lucifer“ vyšlo v roce 2007. Jejich frontman Per Gustavsson nyní představuje nový projekt nesoucí jméno po jeho letité přezdívce HELLBUTCHER.

Dle všeho půjde o myšlenkového nástupce jeho původní kapely a kapela nabízí k poslechu první ukázku své tvorby, skladby „The Sword of Wrath“. „Uvědomil jsem si, že musím založit vlastní kapelu, abych udržel ducha pravého metalu. Byl jsem plný inspirace!“ říká Hellbutcher.

Spolu s ním novou divokou sebranku tvoří spoluhráč s NIFELHEIM Devastator (bicí), kytarista Dan „Necrophiliac“ Andersson (MORDANT) a baskytarista přezdívaný Eld. Album si nahráli a produkovali svépomocí a Hellbutcher je přesvědčený, že udělá čest odkazu kapely, která ho na metalové scéně zapsala.

„Věřím, že tahle kapela má potenciál NIFELHEIM předčit. Za rok a něco jsme udělali víc než s NIFELHEIM za poslední dekádu. Klíčový rozdíl je v tom, že se stávajícími spoluhráči sdílíme společný cíl. Jsem plný inspirace, plánuju dál skládat, nahrávat a hrát v úplně jiném tempu než dosud,“ hlásí sebevědomě Hellbutcher.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace