Nový Spark
venku od 28. června
Nové album přichystá IMORTELA do Vánoc

Nové album přichystá IMORTELA do Vánoc

Na jaře, přesněji 27. dubna letošního roku nastoupila otrokovická skupina IMORTELA do bzeneckého nahrávacího studia Shaark, kde započala s natáčením skladeb pro novou desku. Po prvním nahrávacím týdnu kapelu opustil kytarista Pavel Stuchlík a IMORTELA se rozhodla pokračovat pouze s jednou kytarou a do skladeb opět vrátit klávesové party.

Aktuální sestava tedy je: Kateřina Bartoňová – zpěv, Honza Jurygáček – baskytara, Petr Kostolanský – bicí, Marek Bartoň – kytara.

Jako první ve studiu dokončili skladbu "Svár". Jejím následným zveřejněním chce kapela fanouškům ukázat, jak bude celé album znít a jakým směrem se bude Imortela v nejbližších letech ubírat. Na konci letních prázdnin natočili ke skladbě "Svár" i videoklip. „Natáčeli jsme v krásných prostorách klášterní kaple v Napajedlech. Jedná se o náš již třetí oficiální videoklip. Autorem je opět talentovaný Radek Richter, kterému tentokrát velkou měrou pomáhala jeho přítelkyně Karolína Sedlářová," upřesňuje kapela.

V současné době probíhá dokončování alba a IMORTELA předpokládá, že venku bude do Vánoc, aby si jej mohli fanoušci nadělit po stromeček. V rámci propagace nového alba skupina odehraje v příštím roce nespočet koncertů.

Na novém albu najdeme i několik zajímavých hostů. Klávesové party nahrál výborný Adam Titz, který je momentálně součástí skupiny Jarka Filgase. V baladě "Naplno žít" si s Kateřinou Bartoňovou střihl duet Luděk Struhař, který v současné době mj. zpívá v kapele MOTORBAND. O vokály se v této skladbě postaral také Petr Nejezchleba z BACK TO THE ROOTS.

Nový Spark
venku od 28. června
Kalendář akcí
19.07. Enter The Eternal Fire
21.07. Combichrist
22.07. Decapitated, Aborted, Une Misere
23.07. Rolo Tomassi, Cryptodira, Loathe
23.07. Gruesome, Nervochaos
25.07. Skunk Anansie
01.08. Rock pod Kameňom
02.08. Motonálet
03.08. Ostrava v Plamenech
06.08. Parkway Drive, Thy Art Is Murder, Crystal Lake
A co FAKKER!?