Nový Spark
venku od 28. června
Novou sezónu v Rockopeře Praha zahájí křest Fausta třemi generacemi Urbanů

Novou sezónu v Rockopeře Praha zahájí křest Fausta třemi generacemi Urbanů

Prázdniny pomalu končí a RockOpera Praha spěje k další sezóně, během níž ji čeká premiéra opery zpracované na základě románu Franze Kafky Proces a obnovená premiéra představení Bardo Thödol – rockovější verze původně etnicko-symfonického díla.

Právě na něj nyní probíhají v budově v pražských Holešovicích zkoušky pod vedením světového jména pohybového divadla Iriny Andreevy. Mezitím ředitelka, zpěvačka a textařka Pavla Forest dokončuje k opeře libreto. Také probíhají finální práce na očekávaném dvojalbu „Faust“, které na zahájení sezóny 23. 9. 2016 v RockOpeře Praha pokřtí trojice složená ze tří generací Urbanů – Jiří Urban starší (ARAKAIN), Jiří Urban mladší (DYMYTRY) a nejmladší čerstvý žák 1. třídy ZŠ Kuba Urban.

Nové dvojalbum brzy podpoří i videoklip k jedné ze skladeb rockové opery Faust, který si vezme na starosti zkušený režisér Allan Šubert. Dvorní výtvarnice, kreslířka a grafička RockOpery Praha Michaela Fišerová se dostává do finále s tvorbou nového bookletu, jenž bude zdobit připravovanou reedici desky „Oidipus Tyranus“.

Nový Spark
venku od 28. června
Kalendář akcí
22.07. Decapitated, Aborted, Une Misere
23.07. Rolo Tomassi, Cryptodira, Loathe
23.07. Gruesome, Nervochaos
25.07. Skunk Anansie
01.08. Rock pod Kameňom
02.08. Motonálet
03.08. Ostrava v Plamenech
06.08. Parkway Drive, Thy Art Is Murder, Crystal Lake
07.08. Brutal Assault
10.08. Out Of Hell
A co FAKKER!?