Nový Spark
venku od 2. dubna
Nový videoklip ke „Smoke on the Water“ od DEEP PURPLE líčí příběh vzniku písně

Nový videoklip ke „Smoke on the Water“ od DEEP PURPLE líčí příběh vzniku písně

Skladba „Smoke on the Water“ je klasikou všech klasik a mantrou všech začínajících kytaristů. V rámci blížícího se vydání super deluxe edice alba „Machine Head“ (1972), na kterém se poprvé objevila, získala píseň oficiální videoklip. Plný napětí, akce a jak jinak než ohně a kouře.

Animace ve videoklipu, vytvořené společností Chiba Film, věrně interpretuje příběh vzniku písně. Jak praví legenda, DEEP PURPLE byli zrovna v Montreux, aby nahráli několik skladeb v nahrávacím studiu pronajatém od THE ROLLING STONES. Měli nahrávat v tamním kasinu, kde hráli FRANK ZAPPA & THE MOTHERS OF INVENTION. Během koncertu vypálil jeden návštěvník světlici směrem ke stropu a budova začala hořet. Skladba tak líčí události onoho večera.

Super Deluxe edice alba „Machine Head“ v předprodeji na Sparkshopu

Režiséři Dan Gibling a Luke McDonnell z Chiba Film svoji práci okomentovali: „Skutečnost, že píseň je sama o sobě příběhem, znamenala, že jsme neměli nouzi o inspiraci pro scény, které hudbu doprovázejí. Naše animace vychází ze skutečnosti, že na kapelu byl po událostech, které se odehrály v kasinu, vyvíjen tlak, aby tuto desku však dokončila. Chtěli jsme všechny události a členy kapely vykreslit přesně, ale také povýšit animované video na vzrušující, akcí nabitou honičku.“

Video doprovází šestiminutový remix „Smoke on the Water“ z roku 2024, který zpracoval Dweezil Zappa, syn Franka Zappy. Že by se kruh uzavíral?

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace