Nový Spark
venku od 3. června
Ostrý direkt protinožců

Ostrý direkt protinožců

Od dob AC/DC neměla Austrálie kapelu, které by svět tvrdé muziky skákal na povel. Během posledních patnácti let se rodáci z městečka Byron Bay vypracovali v raketu, která spojila hardcore s metalem a nakažlivými melodiemi. Představujeme vám příběh PARKWAY DRIVE.Mále přímořské městečko v Novém Jižním Walesu se na mapě hudebních vydavatelství a médií před PARKWAY DRIVE opravdu nenacházelo. Jeho věhlas byl však znám v komunitě surfařů, jakožto útočiště s ideálními podmínkami pro krocení mořských vln. Jakmile ale pětice kluků vyměnila prkno za kytary, bicí a mikrofon, začala se psát metalová historie. Opět se zrodila kapela, jejíž melodie a refrény fanoušci na koncertech sborově zpívají podobně sebejistě jako pod vedením METALLIKY nebo IRON MAIDEN. A co víc – ohnivé show pod jejich taktovkou se vyrovnají jen RAMMSTEIN.

Kromě cesty PARKWAY DRIVE nahoru a minirecenzí všech alb jsme pořídili i exkluzivní rozhovoru se zákulisním aktérem českých koncertních zastávek. Matador koncertní produkce Milan „Parketa“ Skotálek poskytuje pohled do střev ohnivé pyro show.Umí svým hlasem stále uštknout, jeho kariéra se v klikaté stopě vlní časoprostorem bezmála padesát let, je těžko uchopitelný, vládne rozeklaným jazykem a z nepříjemných otázek zpravidla vyklouzne jako úhoř. Na druhou stranu své WHITESNAKE neměl často takřka pod kontrolou, občas nechal do své muziky kecat firemní úředníky a také byl do značné míry odkázán na um i pracovitost ostatních spoluhráčů. Vděku se až na výjimky nedočkali, ale vy jste se dočkali Davida Coverdala v Galerii Titánů.


Jestli se můžeme pochlubit opravdu exkluzivním rozhovorem, pak je to pohled do nahrávacího studia s producentem Howardem Bensonem. Jméno Benson stojí na albech MOTÖRHEAD, IN FLAMES, P.O.D. či MY CHEMICAL ROMANCE a patří k absolutní světové špičce. Poodhrňte neprostupný závěs a pohleďte do míst, kde vzniká magie.

V červovém čísle dále defiluje plejáda silných muzikantských osobností. Kai Hansen, James LaBrie, Phil Collen, Billy Graziadei, Gaahl, Kenny Wayne Shepherd, Nick Beggs, Michal Pavlíček, Mark Morton, Shane Embury či původní animátor a tvůrce pochodujících kladiv PINK FLOYD, Ian Emes, ti všichni dostávají prostor či jsou zkoumáni.

Naskakujeme na vlnu očekávání nového alba SABATON a přinášíme vám studio report z poslechové akce k nové desce a rovněž live report z plzeňských Slavností svobody.

Na závěr malé lákadlo na předplatné. Podařilo se nám sehnat 10x CD MÖTLEY CRÜE – The Dirt Soundtrack pro první deset předplatitelů. Zfilmovaný příběh nejrock’n’rollovější kapely světa sbírá úspěch za úspěch. Pokud jste neviděli, doporučujeme!

Příjemné čtení vám přeje šéfredaktor Karel Balčirák.

P.S. Dlouho očekávané RAMMSTEIN mají na titulce kolegové ve Fakkeru.


Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
14.06. BRUJERIA, ABORTION, ATTACK OF RAGE
17.06. BIOHAZARD, DOWNSET
17.06. ALICE COOPER
19.06. HATEBREED, CROWBAR
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace