Nový Spark
venku od 1. března
Otevřenost osobní zpovědi FORREST JUMP v novém videu donutí se zastavit a zamyslet každého z nás

Otevřenost osobní zpovědi FORREST JUMP v novém videu donutí se zastavit a zamyslet každého z nás

Nový singl a video představuje FORREST JUMP v úplně jiném světle. Intimní, minimalistická píseň kapelu do své finální podoby navedla sama, i když nejdříve vypadala úplně jinak. A tak to v životě, v němž každý chybujeme a zapomínáme na omluvy, chodí…

FORREST JUMP vypouští 16. prosince 2022 do světa další singl z avizovaného alba, jehož emise je připravena na jaro 2023. Skladba „Do krve“ vznikla před několika lety v klasické hutné podobě se všemi nástroji. Před finální realizací se však kapela rozhodla pro čistě intimní aranž s akustickou kytarou a vokálem, protože téma skladby je přesně takové. Osobní zpověď frontmana Pepy Michálka.

„Každý asi míváme chvilku, kdy se zamýšlíme nad tím, jestli bylo v minulosti vše tak, jak být mělo… A každý občas uletí a má tendenci, byť neúmyslně, slovy ublížit někomu, kdo si to nezaslouží. Pokud žiješ dost dlouho, nemůžeš se něčemu takovému úplně vyhnout. Text k „Do krve“ je vlastně takovou mojí omluvou těm, kteří stáli a stojí na mé straně i v případě, že se chovám jako … “, vysvětluje zpěvák FORREST JUMP.

Zároveň se jedná o první skladbu ve více než dvacetileté historii kapely, ve které je Pepa autorem nejen textu, ale také hudební složky písně. „Kromě harfy asi zahraju „Ovčáky, čtveráky“ na téměř jakýkoliv nástroj… ale zároveň znám spoustu lidí, kteří každý z těch nástrojů ovládají tisíckrát líp. Jsem hrozně rád za to, že jsem měl vždycky obrovské štěstí na šikovné muzikanty kolem sebe. Ostatně – naživo hraje „Do krve“ Michal, kytarista FJ. U tohoto songu jsem ale slyšel text zároveň s melodií, tak jsem to tam „poslal“,“ doplňuje vysvětlení Pepa Michálek.


Stejně minimalistický jako píseň je i videoklip z dílny Jiřího Kobylanského. „Když jsem klukům předestřel svou vizi toho, jak by mohlo video k „Do krve“ vypadat, bylo chvíli naprosté ticho. Trochu jsem se obával, že mi kluci tento minimalismus smetou ze stolu, ale ukázalo se, že naopak nikdo z nich nechtěl být tím nejnadšenějším“, říká se smíchem Jirka Kobylanský.

FORREST JUMP se momentálně nacházejí ve stadiu nahrávání jedenáctipísňového alba, jehož součástí bude nejen „Do krve“, ale také písně jako „Uprostřed magnetických polí“, „Truet“ nebo cover „Zafúkané“, který jen na YouTube překročil 110 tisíc zhlédnutí.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
29.03. CULT OF LUNA, RUSSIAN CIRCLES, SVALBARD
06.04. WARBRINGER, EVIL INVADERS, SCHIZOPHRENIA, guest
13.04. BROTHER FIRETRIBE
13.04. LIK, MASS WORSHIP
18.04. LOUDNESS
18.04. WELSHLY ARMS
21.04. RHAPSODY OF FIRE
26.04. AVRIL LAVIGNE
03.05. SWALLOW THE SUN, AVATARIUM, SHORES OF NULL
10.05. SABATON
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace