Nový Spark
venku od 2. března
Bývalý zpěvák PANTERY Terry Glaze o sobě dává vědět v čele AXE DRAGGER

Bývalý zpěvák PANTERY Terry Glaze o sobě dává vědět v čele AXE DRAGGER

Heavy supergroup AXE DRAGGER, v níž hrají původní zpěvák PANTERY Terry Glaze, kytarista Bob Balch (FU MANCHU, SLOWER atd.), baskytarista DARK FUNERAL Fredrik Isaksson a bývalý bubeník PENTAGRAM Pete Campbell, vydá své eponymní debutové album na jaře 2026 a jako pilotní singl zveřejnila titulní skladbu „Axe Dragger“.

AXE DRAGGER začali jako spolupráce na dálku mezi Bobem Balchem a bubeníkem Campbellem. Oba si začali na dálku vyměňovat riffy a nápady na bicí a postupně budovali základy, které se rychle vyvinuly v něco většího. Projekt udělal velký skok vpřed, když se k sestavě připojili Glaze a Isaksson.

Bob Balch přiblížil vznik projektu: „S bubeníkem Petem Campbellem jsem byl nějakou dobu v kontaktu ohledně výměny riffů, bicích rytmů a nápadů. Také už pár let učím přes FaceTime studenta, který se chce naučit staré RIOT, JUDAS PRIEST a DIA – a to ve mně zažehlo oheň, abych dal dohromady oldschoolový heavy metalový projekt.“

Nový Spark
venku od 2. března
Kalendář akcí
15.03. HEAVEN SHALL BURN, THE HALO EFFECT, THE BLACK DAHLIA MURDER
15.03. DEADLETTER
15.03. LUICIDAL, LOCOMUERTE
16.03. PAN LYNX
18.03. BETWEEN THE BURIED AND ME
18.03. XASTHUR, LUKAS HÄGER
20.03. WALTARI, PVRS
20.03. PROTHEUS, GATE CRASHER
21.03. EPICA, AMARANTHE, CHARLOTTE WESSELS
21.03. SPRINTS
A co FAKKER!?
logo